A A+ A++

Firma poinformowała, że zamierza w najbliższym czasie otworzyć swoje pierwsze biuro w UE. Będzie się ono znajdować w Dublinie w Irlandii. Wiadomo już, że na początku biuro będzie się zajmować przede wszystkim kwestiami prawnymi w regionie.

Będzie to trzecie biuro zlokalizowane poza kwaterą główną firmy. Wcześniej OpenAI utworzyło dwa takie biura w San Francisco i w Londynie.

OpenAI zamierza zatrudnić w Dublinie dziewięć osób i poszukuje już pracowników, którzy będą w tym biurze pracować. Oprócz stanowisk związanych z bieżącą obsługą biura (chodzi tu np. o dział finansowy i obsługę klientów), firma poszukuje radcy prawnego, który będzie obsługiwać region EMEA.

Zobacz również:

W opinii analityków krok taki świadczy o tym, że OpenAI, przywiązuje dużą wagę do zastrzeżeń wysuwanych przez Unię, dotyczących takich zagrożeń, jakie niesie ze sobą sztuczną inteligencja, jak ochrona prywatności, własności intelektualnych i bezpieczeństwo. A OpenAI ma w tych sprawach szczególną rolę do odegrania, gdyż stworzony generatywny chatboty oparty na sztucznej inteligencji (mowa oczywiście o ChatGPT), budzi coraz większe kontrowersje.

Dość powiedzieć iż na początku tego roku Włochy zablokowały działanie bota, argumentując iż stwarza on realne ryzyko nielegalnego przetwarzania danych osobowych oraz brak wystarczających zabezpieczeń dla nieletnich. Hiszpania szybko poszła w jej ślady. Po jakimś czasie OpenAI ponownie uruchomiło bota ChatGPT we Włoszech, wprowadzając do niego kilka dodatkowych mechanizmów gwarantujących prywatność.

Niedawno OpenAI zostało oskarżone o niezliczone naruszenia ochrony danych przez badacza bezpieczeństwa i prywatności, który złożył skargę do polskiego organu ochrony danych, argumentując, że OpenAI narusza ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO). Na horyzoncie widać jednak unijną ustawę o sztucznej inteligencji, która ma regulować zastosowania sztucznej inteligencji w oparciu o postrzegane ryzyko. Po ich przyjęciu będą to pierwsze znaczące regulacje dotyczące sztucznej inteligencji, jakie pojawią się na świecie i mogą służyć jako wzór do naśladowania dla innych krajów.

Źródło: techcrunch

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKrynica Forum: Europa na własne życzenie przegrywa globalny wyścig wodorowy
Następny artykułOświęcim. Eksperci o korzyściach i bezpieczeństwie małego atomu. Spotkanie z przedstawicielami spółki energetycznej