A A+ A++

W Stasiówce zakończyliśmy cykl zajęć kulinarnych, których tematem przewodnim była dzika kuchnia, nowy, ciekawy trend kucharski cieszący się coraz większym powodzeniem. Podczas warsztatów uczestnicy mieli okazję poznać smak i aromat składników pochodzących z łąk i lasów. Prowadząca – Marta Olechowska na każdym spotkaniu opowiadała o ich niezwykłych właściwościach dla zdrowia i urody. Dzieląc się swoją nietuzinkową wiedzą przygotowała wiele dań, które na długo pozostaną w pamięci uczestników, a informację i wskazówki udzielane podczas gotowania umożliwią odtworzenie potraw w domu i samodzielne zapoznanie się z najciekawszymi, oryginalnymi smakami. Nazwy takie jak brukiew, czosnek niedźwiedzi, przytulia czepna czy skorzonera, dla wielu osób brzmią egzotycznie – dla nas znających już ich niesamowite właściwości to rośliny wyjątkowo zdrowe i smaczne.

Podczas spaceru w Stasiówce poznaliśmy właściwości kilku gatunków roślin, kwiatów, drzew czy pnączy. Trzeba przyznać, że ich bogactwo nie ma sobie równych, a włączając je do swojej diety, nie tylko wzbogacimy smaki i aromaty potraw, czy napojów, ale także doskonale wpłyniemy na zdrowie. Zwieńczeniem spotkania była degustacja kremu ziemniaczano-porowego z cząbrem i nasionami wiesiołka oraz naparu z nawłoci z gwiazdkami anyżu – doskonałego środku na stany zapalne i zwiększenie odporności.

Warsztaty dzikiej były ciekawą przygoda oraz sposobem na włączenie nowych smaków do codziennej diety. Mamy nadzieję, że organizowane spotkania pokazały uczestnikom, że warto zainteresować się dziką kuchnią, nauczyły jak zbierać dziko rosnące rośliny, skąd czerpać informacje i przepisy, dlaczego sterylne jedzenie kupione w sklepie wcale nie musi być zdrowsze, a przede wszystkim od czego zacząć swoją przygodę z dziką kuchnią która zaczęła być coraz popularniejszym tematem, w jaki warto się zagłębić. 

Marcie Olechowskiej dziękujemy za poprowadzenie zajęć.  Dziś, kiedy większość ludzi mieszka w miastach, wiele osób straciło kontakt z przyrodą. Marta dzięki swojej wiedzy, pasji i zamiłowaniu do natury odwraca ten trend i ponownie łączy nas z dziką przyrodą,

Warsztaty odbyły się jako działania towarzyszące niefinansowane, realizowane w ramach Projektu “Pomoc daje moc – edycja 2023” dofinasowanego ze środków Gminy Dębica oraz Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2021 Podprogram 2021 Plus.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/warsztaty-kulinarne-dzika-kuchnia-3582.html

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSpołeczeństwo wobec okupanta na ziemiach dębickich – Serwis informacyjny Miasta Dębica
Następny artykułPierwsze obchody Narodowego Dnia Polskich Dzieci Wojny – sesja popularno-naukowa w Domu Kultury i Kinie Śnieżka w Dębicy