Interpretacja dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 2019 roku potwierdza, że do pełnienia obowiązków społecznych zalicza się także udział w pracach instytucji takich jak samorząd terytorialny czy komisje wyborcze. Zwolnienie podatkowe dotyczy więc także pracy w komisji.
Czytaj więcej
Kto może zasiadać w komisji?
Funkcję członka komisji wyborczej, przewodniczącej lub przewodniczącego, a także wiceprzewodniczącej lub wiceprzewodniczącego mogą pełnić osoby, które nie kandydują w wyborach. Pozostałe warunki członkostwa to bycie pełnoletnim i posiadanie obywatelstwa polskiego, z pełnymi prawami publicznymi i wyborczymi. Konieczne jest również przejście odpowiednich szkoleń przed rozpoczęciem pracy w komisji.
Samo zgłoszenie się do komisji wyborczej nie oznacza jednak automatycznej akceptacji. Komisarz wyborczy w danej komisji musi ocenić, czy kandydatka lub kandydat spełnia wymagane warunki. Jeśli jest więcej chętnych, którzy spełniają wymogi niż miejsc, odbywa się losowanie spośród wszystkich zgłoszonych do danej komisji.
Termin zgłoszeń do komisji wyborczych mija 15 września. Aby ubiegać się o bycie członkiem komisji, należy skontaktować … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS