A A+ A++

Powiatowe Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich z terenu województwa łódzkiego do udziału w VII Regionalnym Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich.

Celem turnieju jest przede wszystkim integracja środowiska wiejskiego w regionie,zachowanie i popularyzowanie tradycji i dziedzictwa kulturowego, inspirowanie do pracy zespołowej, pobudzenie aktywności wśród mieszkańców województwa łódzkiego.

 Turniej skierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich oraz Kół Gospodyń Miejskich z terenu całej Polski.

W imprezie uczestniczą wyłącznie członkinie i członkowie kół, których udział zostanie zgłoszony do dnia 26.09.2023 r. na adres a wier.znrek@oras-tnma znw al. (Karta zgłoszenia jest załącznikiem nr 1 do niniejszego regulaminu).

Każde koło reprezentowane jest przez drużynę, w skład której wchodzi maksymalnie 8 osób, a osoba która będzie prezentowała kreację w konkrecji „Moda” nie może brać udziału w żadnej innej konkrecji, podczas VII Regionalnego Turnieju KGW/KGM. W skład drużyny nie wlicza się osób akompaniujących, jednak ich liczba nie może przekroczyć 5.

VII Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich odbędzie się 07.10.2023 r., o godz. 16.00, w siedzibie Powiatowego Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Maz. przy ul. Farbiarskiej 20/24.

W tegorocznej siódmej edycji drużyny będą rywalizować w następujących konkurencjach::

-konkurencja edukacyjna –160 rocznica Powstania Styczniowego ukryta w starych zdjęciach i pamiątkach

Każde koło przygotuje prezentację o Powstaniu Styczniowym, a następnie wybierze osoby prezentujące, które opowiedzą o tym okresie (dużym atutem podczas oceny będzie to, aby osoby prezentujące konkurencję edukacyjną miały czarne stroje żałobne, powszechne w Polsce podczas Powstania Styczniowego)

KGW i KGM przygotowują deser w dowolnej formie,z wybranymi przez siebie dodatkami.Potrawy zgłoszone do konkursu oceniane będą przez Komisję Konkursową na stoisku danego koła.

– konkurencja artystyczna

Komedia Fredry naszymi oczami. Każde koło przygotowuje czterominutowy, humorystyczny program artystyczny, nawiązujący do postaci ukrytych w komediach Aleksandra Fredry. W prezentacji może uczestniczyć maksymalnie 10 osób z danego koła. Ocenie podlegać będą pomysłowość, stroje oraz ogólny wyraz artystyczny.

Konkurs przygotowany jest przez KRUS i dotyczy bezpieczeństwa na wsi. Każde koło wytypuje 1 osobę, która rozwiąże test.

Strój musi być wykonany własnoręcznie przez członków koła – nie może być wypożyczony.

Każde KGW/KGM przygotowuje jedną kreację, którą modelka zaprezentuje na wybiegu, do muzyki przygotowanej przez organizatora. Modelka w sukni będzie miała również sesję zdjęciową, a z wykonanych fotografii powstanie album pamiątkowy. Po zakończeniu prezentacji indywidualnej nastąpi wspólna prezentacja wszystkich modeli sukien.

Ocenie podlegać będzie: pomysł, technika wykonania oraz nawiązanie do tradycji i danego okresu.

 

Prezentacje poszczególnych konkurencji oceniać będzie jury w składzie maksymalnie 5-osobowym, złożone z ekspertów z poszczególnych dziedzin. Jury wyłoni najlepsze koło w każdej z sześciu kategorii konkursowych oraz laureata GRAND PRIX. W przypadku uzyskania jednakowej liczby punktów przez dwa lub więcej KGW/KGM. na wyłonienie zwycięzcy wpływ będzie miał wystrój stoiska i zaangażowanie kibiców.

 

Wszystkie Koła Gospodyń uczestniczące w turnieju dostaną upominki i dyplomy ufundowane przez organizatora i partnerów.

Zwycięzcom w poszczególnych kategoriach przyznane zostaną statuetki (puchary) i nagrody. KGW/KGM, które zdobędzie GRAND PRIX otrzyma puchar i nagrodę finansową.

 

 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł[Informacja] Komunikat dot. podpisania umowy o wsparcie zadania publicznego pn. “Ogólnopolski Turniej Koszykówki o Puchar Burmistrza Miasta Mrągowa – nie pal, nie
Następny artykułObraz polskich inceli może zaskoczyć. “Terapeuci nie potrafią im pomóc”