Pod koniec 2022 r. zakończyła się budowa prywatnego akademika sieci Student Depot w Krakowie. 11-piętrowy budynek na 795 łóżek, który mieści jedno- i wieloosobowe pokoje i który wyposażono w przestrzeń do coworkingu, wspólną kuchnię, siłownię i strefę relaksu, został praktycznie od razu w całości wynajęty już w momencie ukończenia budowy (połowa wynajmujących to cudzoziemcy). Zdaniem Jolanty Bubel, dyrektor zarządzającej siecią Student Depot, to dowód na to, jak ważne dla młodych ludzi w Polsce jest zakwaterowanie na wysokim poziomie.
– Zainteresowanie prywatnymi akademikami w Polsce rośnie. Ma na to wpływ nie tylko sytuacja na rynku nieruchomości, ale także korzyści, które wynikają z tego typu zakwaterowania. Młodzi ludzie mają do dyspozycji nie tylko nowoczesne pokoje, ale i atrakcyjne przestrzenie wspólne. Dla ich rodziców ważne są bezpieczeństwo obiektów i stabilność kosztów — mówi Marek Obuchowicz, partner w Griffin Capital Partners.
Czytaj też: Jak dostać się na studia w USA? Polska studentka MIT stworzyła platformę, która w tym pomaga
Ile kosztuje prywatny akademik?
Oddany akademik to wspólna inwestycja Griffin Capital Partners i Kajima Properties Europe. Ten ostatni od lat jest aktywnym inwestorem na rynku nieruchomości mieszkaniowych w Polsce, a w 2019 r. przejął tu sieć prywatnych akademików Student Depot, oferując studentom 3,2 tys. łóżek w kluczowych miastach uniwersyteckich — Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Lublinie, Wrocławiu, Łodzi i Gdańsku. Kolejne 2 tys. jest w budowie bądź w planach.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS