A A+ A++

Od wczesnych godzin rannych na terenie Bytomia prowadzone są działania „Trzeźwość”. Celem akcji jest wyeliminowanie z dróg nie tylko tych, którzy kierują na tzw. „podwójnym gazie”, ale również pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu. Przypominamy, że za jazdę pod wpływem alkoholu grozi utrata prawa jazdy oraz kilka lat więzienia.

Policjanci z bytomskiej komendy od wczesnych godzin rannych prowadzą wzmożone kontrole trzeźwości w kilku wyznaczonych punktach miasta. Celem akcji jest wyeliminowanie z dróg osób, które kierują pojazdami na tzw. “podwójnym gazie”, a także tych, którzy prowadzą pojazdy będąc pod wpływem innych zabronionych środków. 

Kierowco, bądź świadomy konsekwencji prawnych:

  • prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat więzienia; 
  • w sytuacji, gdy nietrzeźwy kierowca spowoduje wypadek, którego skutkiem jest śmierć lub ciężki uszczerbek na zdrowiu, sąd może wymierzyć mu karę nawet 12 lat więzienia;
  • ponadto sąd może orzec co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych;
  • osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć również z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi-sąd obligatoryjnie nakłada na takiego kierowcę świadczenie pieniężne w wysokości od 5 do 60 tysięcy złotych.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu upośledza nasze zmysły i wpływa na sposób jazdy, a to przekłada się na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Apelujemy też do członków rodzin, pasażerów i znajomych. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez nieodpowiedzialnych kierujących!

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolicja Bytom: 140 kilogramów „lewego” tytoniu w rękach policjantów
Następny artykułSzyszka działa jak stacja pogodowa. Opady już więcej cię nie zaskoczą