A A+ A++

Publikacja z dnia: 31-08-2023 17:08

W czwartek 31 sierpnia w siedzibie Muzeum Bitwy pod Grunwaldem odbyła się uroczystość podpisania umowy między tą jednostką a Kurzą Górą z Kurzętnika.

Dwa najciekawsze ośrodki turystyczne w naszym regionie zacieśniają współpracę, by efektem końcowym stała się kompleksowa obsługa turystyczna osób odwiedzających te miejsca przez cały rok.

Muzeum Bitwy pod Grunwaldem to jednostka z dużą renomą już od wielu lat. Miejsce docelowe wielu wycieczek zorganizowanych ale też turystów indywidualnych. Dość powiedzieć, że placówkę odwiedza 64 tys. ludzi zwiedzających stałe wystawy, zaś dodatkowo około 30 tys. osób zadowala się zwiedzaniem samych pól grunwaldzkich. Do liczby tej należy dodać dużo ponad 100 tys. , którzy zjeżdżają na lipcową inscenizację bitwy.

Naturalnie grunwaldzkie atrakcje mają większą siłę przyciągania w miesiącach ciepłych a więc późna wiosna, lato i wczesna jesień. W przeciwieństwie jawi się nam Kurza Góra, która oferuję swoje główne atrakcje zwłaszcza zimą. Ośrodek narciarski przez dwa miesiące zimowe odwiedza około 100 tys osób, którzy do Kurzętnika zjeżdżają z sąsiednich województw, głównie z pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego na i warmińsko-mazurskiego.

Duży potencjał tych dwóch ośrodków turystycznych sprawił, że nawiązano wzajemną współpracę, którą przypieczętowała właśnie podpisana w czwartek umowa.

– Jest to wyjątkowy dzień z tego względu, że po raz pierwszy w naszej historii, tego obiektu, możemy dzisiaj podpisać uroczyste porozumienie z Kurzą Górą. To firma, która zajmuje się szeroko rozumianą turystyką i uważam, że jest to znakomity przykład jak prywatny biznes spotyka się z instytucją kultury i razem z nią współpracuje.

To zdarza się w ostatnich czasach bardzo rzadko ale liczymy na to, że ten wspaniały dzień będzie asumptem dla kolejnych firm, które zechcą współpracować z nami w zakresie turystyki, być naszym mecenasem, sponsorem. Cieszymy się bo jest to pewnego rodzaju symbioza. Widzimy, że prywatni inwestorzy, przedsiębiorcy prężnie działający na naszym rynku doceniają wagę naszego muzeum, doceniają to, że muzeum przyciąga jak magnes turystów a jednocześnie promując się u nas przyciąga także do siebie – mówił Dyrektor muzeum dr Szymon Drej.


(Od lewej) Dyrektor muzeum dr Szymon Drej, wiceprezes Grzegorz Błaszkowski, Sebastian Pawłowski, prezes Zarządu Spółki Kurza Góra.

Mając na względzie tak wspaniałe karty historii, które stanowią o tożsamości regionu i łączą Kurzętnik z Grunwaldem strony porozumienia w celu zapewnienia warunków trwałej współpracy w zakresie budowania, kultywowania historii i promocji regionu zgodnie podpisują porozumienie na mocy którego mecenasem Muzeum Bitwy pod Grunwaldem zostaje firma Kurza Góra Sp. z o.o. Kurzętnik.

– To jest taka nowość i od strony muzeum, dla nas również jest nowością a to pokazuje, że jednak można współpracować w tej przestrzeni i stworzyć coś takiego jak my stworzyliśmy tą namiastkę bitwy którą organizuje muzeum czyli inscenizację, my robimy trochę w mniejszej skali ale to też przysporzy klientów i muzeum i nam bo ta współpraca ma być obopólna – mówił Sebastian Pawłowski, prezes Zarządu Spółki Kurza Góra.

– Dzisiaj na Kurzą Górę można przyjechać na cały dzień. W muzeum też można spędzić cały dzień? – nie wiem, trzy godziny. Jesteśmy niedaleko, blisko siebie zlokalizowani – fajnie to skumulować i zorganizować wycieczki całodniowe – podsumowywał prezes Pawłowski.

Efekt synergii zapewne niedługo da się zauważyć kiedy zaistnieje sieciowanie usług, czyli banery, vouchery, zakup biletów. 

(Grzegorz Podkomorzy fot.gp)

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZalane drogi, podtopione domy. Woda wyrządziła szkody w całej gminie Żyraków
Następny artykułEnergop szuka pracownika: Kontroler Jakości – Specjalista ds. Kontroli Jakości [OFERTA PRACY]