W dniach 22-26 sierpnia w szwedzkiej Uppsali odbyły się Mistrzostwa Świata w minigolfie. Dzięki dobrej grze w sezonie poprzedzającym minigolfowy Mundial, zawodnik Minigolf Club Kwidzyn Robert Cynk został powołany do reprezentowania kraju przez Polski Związek Minigolfa. Reprezentacja Polski z Robertem Cynkiem w składzie zajęła 10. miejsce w klasyfikacji drużynowej, a sam Robert indywidualnie uplasował się na 73. pozycji. Uzyskał trzeci najlepszy wynik spośród reprezentantów Polski i zakwalifikował się do udziału w Mistrzostwach Świata, które odbywały się dzień po imprezie docelowej. Podczas tych mistrzostw razem z Moniką Szczepańską z Minigolf Club Mazovia Warszawa zajęli 27. miejsce. Udział w tak prestiżowym wydarzeniu w świecie minigolfa na pewno pomógł zawodnikom nabrać doświadczenia przed Mistrzostwami Świata w 2025 roku.