A A+ A++

„Bezpieczny sk8park i pumptrack” – pod tym hasłem katowiccy profilaktycy prowadzą kampanię edukacyjno – informacyjną na obiektach służących do uprawiania sportów ekstremalnych. Nadrzędnym celem kampanii jest zwiększenie świadomości wśród dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych na temat bezpieczeństwa, podczas korzystania z miejsc przystosowanych do ekstremalnej jazdy na rowerach, hulajnogach, deskorolkach czy rolkach.

Bezpieczny sk8park i pumptrack

Katowiccy policjanci w związku z trwającymi wakacjami udali się do skateparku w Dolinie Trzech Stawów oraz Parku Zadole w Katowicach, gdzie dzieci i młodzież na co dzień czynnie korzystają z miejsc rekreacji i zabawy. Skateparki są doskonałym miejscem do letniego wypoczynku i uprawiania sportów ekstremalnych. W takich miejscach poza świetną zabawą trzeba pamiętać przede wszystkim o bezpieczeństwie swoim oraz innych osób wspólnie korzystających z atrakcji. Celem kampanii edukacyjno-informacyjnej pod nazwą „Bezpieczny sk8park i pumptrack” jest zwiększenie świadomości wśród dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych na temat zasad bezpieczeństwa, a także właściwego korzystania z miejsc przystosowanych do ekstremalnej jazdy na rowerach, hulajnogach, rolkach czy deskorolkach. Podczas spotkania w Dolinie Trzech Stawów profilaktycy rozmawiali z dziećmi oraz ich rodzicami na temat znajomości regulaminu obiektu, a także wskazywali zasady bezpieczeństwa, którymi powinni się kierować, aby móc w pełni cieszyć z atrakcji takiego miejsca.

Mundurowi zorganizowali konkurs o zasadach bezpieczeństwa i podstawach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Osoby, które chętnie dzieliły się wiedzą, mogły liczyć na nagrody od policjantów, w postaci odblasków, a także zestawów ochraniaczy. Na Zadolu funkcjonariusze mogli porozmawiać z dziećmi, a także i osobami dorosłymi na temat bezpiecznej jazdy na rowerze oraz hulajnodze. Dzieci mogły wykazać się wiedzą na temat obowiązkowego wyposażenia roweru, bezpiecznych zasad poruszania się rowerem oraz hulajnogą. Dzieci chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami na ten temat. Najbardziej aktywni mogli liczyć na nagrody od funkcjonariuszy w postaci opasek odblaskowych oraz kamizelek odblaskowych. Najważniejszym elementem działań profilaktycznych na obiektach rekreacyjnych jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem najmłodszych uczestników ruchu drogowego, a także poszerzanie ich wiedzy.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSkandaliczny filmik Mentzena. Wysyła Kaczyńskiego i Tuska do szpitala psychiatrycznego w Choroszczy
Następny artykułRoboty na skrzyżowaniu. Inaczej pojadą autobusy linii 511 i 512