A A+ A++

Crew-7 to kolejna misja załogowa na Międzynarodową Stację Kosmiczną, która jest wspólnym przedsięwzięciem NASA oraz SpaceX. Doszło do małych opóźnień i start został przesunięty na sobotę. Już wkrótce czwórka astronautów poleci na ISS i spędzi tam kilka miesięcy. Zobaczmy, gdzie oglądać wydarzenie ze startu na żywo.

NASA wraz z firmą SpaceX szykują się do startu kolejnej misji załogowej na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Tym przedsięwzięciem jest Crew-7, które początkowo planowano na 25 sierpnia. Amerykańska agencja poinformowała jednak o małym opóźnieniu. Start rakiety Falcon 9 z kapsułą Dragon został przesunięty na sobotę.

Gdzie oglądać na żywo start misji Crew-7

Obecnie NASA oraz SpaceX planują start Crew-7 na 26 sierpnia o godzinie 3:27 czasu wschodniego (9:27 czasu w Polsce). Misja rozpocznie się ze stanowiska startowego 39A w Centrum Kosmicznym imienia Johna F. Kennedy’ego na Florydzie. Rakieta Falcon 9 wyniesie w kosmos kapsułę załogową Dragon o nazwie Endurance.

SpaceX dodało, że rakieta Falcon 9 wraz z kapsułą załogową Dragon są gotowe do startu i nie przewiduje problemów natury technicznej, które uniemożliwiłyby wystrzelenie astronautów w sobotę. Załoga misji Crew-7 również ma się dobrze i jest gotowa do lotu na ISS.

Start misji Crew-7 będzie oczywiście można obejrzeć w internecie na żywo. Własne streamy udostępnią agencja NASA oraz firma SpaceX. Transmisja będzie m.in. odbywać się na kanałach YouTube’a.

NASA i SpaceX wystrzelą na ISS czworo astronautów

W ramach misji Crew-7 na Międzynarodową Stację Kosmiczną polecą cztery osoby. Dowódcą jest astronautka NASA Jasmin Moghbeli. Będą jej towarzyszyć Satoshi Furukawa (specjalista misji) z japońskiej agencji JAXA, Andreas Mogensen (pilot) z ESA oraz rosyjski kosmonauta Konstantin Siergiejewicz Borysow (specjalista misji). Cała czwórka spędzi na pokładzie ISS kilka miesięcy.

Jest to już kolejna misja załogowa na Międzynarodową Stację Kosmiczną z udziałem astronautów, którzy na jej pokładzie prowadzą różne badania oraz eksperymenty w imię nauki. Ponadto odpowiadają za jej serwisowanie. ISS jest finansowane głównie … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł8. FPK – „Nagle, w głębi lasu” – opowieść na motywach baśni Amosa Oza
Następny artykułAborcjonistki znów szokują. “Aborcja dostępna tak długo, jak to potrzebne”