A A+ A++

Głównym celem emerytury jest zapewnienie godziwego bytu i bezpieczeństwa finansowego osobom starszym, które nie są już w stanie pracować lub nie chcą kontynuować swojej kariery zawodowej. Niestety, nie zawsze kwoty, które zgromadziliśmy na naszym koncie emerytalnym, mogą zagwarantować nam emeryturę w wysokości gwarantującej godne życie. Jaką emeryturę otrzymują polscy politycy? Kwota przelewu, który od ZUS-u dostaje co miesiąc posłanka Krystyna Pawłowicz może jednak zaskoczyć…

Krystyna Pawłowicz jest polską prawniczką, profesorem nauk prawnych oraz politykiem. Wcześniej była również posłanką na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Od 2019 roku pełni funkcję sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Kobieta w tym roku skończyła 71 lat, co oznacza, że już od ponad dekady uprawniona jest do pobierania emerytury, mimo aktywnej kariery politycznej. Ile wynosi jej emerytura?

Zobacz również: Emerytura Michała Wiśniewskiego. Taką kwotę wyliczył mu ZUS

Emerytury polskich gwiazd: “Głodowe” przelewy od ZUS-u

Temat wysokości emerytur znanych twarzy w Polsce powraca. O ile wydawać się może, że aktorzy, czy piosenkarze pobierają wysokie świadczenia, najczęściej są one dosyć niskie a czasami wręcz “głodowe”. Dla przykładu jedna z najbardziej cenionych polskich aktorek – Beata Tyszkiewicz otrzymuje od ZUS-u przelew w wysokości około 1500 zł, a “rekordzistą” w kontekście najniższych świadczeń emerytalnych jest Marek Piekarczyk, który ma otrzymywać około ośmiu złotych emerytury miesięcznie. Jakie wysokości emerytur mają jednak polscy politycy?

Wysokość emerytury Krystyny Pawłowicz w 2023. Kwota może zaskoczyć!

Krystyna Pawłowicz to barwna postać polskiej sceny politycznej. Znana z kontrowersyjnych wypowiedzi i działań politycznych prawniczka, mimo osiągnięcia wieku emerytalnego, nadal jest aktywna zawodowo. Jako sędzia Trybunału Konstytucyjnego może liczyć na wysokie wynagrodzenie w wysokości 23 tysięcy złotych. Mimo tego pobiera również świadczenie emerytalne. 

Jak wskazał Super Express na podstawie świadczenia majątkowego posłanki, w 2019 roku miała ona otrzymywać około 4,5 tysiąca złotych. Warto zaznaczyć, że od tamtego czasu odbyły się waloryzacje świadczeń. Tak więc Krystyna Pawłowicz w 2021 roku mogła liczyć na przelew w wysokości około 5000 zł, a po podwyżce w tym roku jej emerytura wynosić może około 5600 złotych. 

Zobacz również: Ile wynosi emerytura Beaty Tyszkiewicz?

Pawłowicz o emeryturze: “Pracowałam na trzech etatach”

W 2016 roku jedna z internautek żaliła się na wysokość swojej emerytury i przytoczyła wysokość świadczenia Krystyny Pawłowicz. Pawłowicz odpisała jej, że taka emerytura to zasługa jej wieloletniej pracy. Tłumaczyła w charakterystyczny dla siebie sposób:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRozpoczęła się rewitalizacja ruin zamku w Lanckoronie
Następny artykułMicrosoft sprzedał prawa do chmury Ubisoftowi, by udobruchać brytyjskich urzędników