A A+ A++

GiG zakończył badania mikrograwimetryczne na terenach zabudowy mieszkaniowej i użytkowej przy ul. Grunwaldzkiej, a także w rejonie obejmującym korty tenisowe oraz Willę NOT. Co z nich wynika?

Jak podała w komunikacie SRK, w rejonie bloków przy ul. Grunwaldzkiej, w obrębie terenu objętego płytką eksploatacją, nie obserwuje się wyraźnych stref anomalnych, wskazujących na utrzymywanie się pustek blisko powierzchni terenu.

Jednakże, z uwagi na stwierdzenie wierceniami wykonanymi przy uzdatnianiu placu zabaw obecności pustek i stref rozluźnionych skał na głębokości eksploatacji pokładu, nie można całkowicie wykluczyć zagrożenia powstawaniem zapadlisk, jak i ciągłych odkształceń terenu (lokalnych obniżeń) na pozostałej części obszaru. W związku z tym, w obrębie wyznaczonych w opracowaniu trzech anomalii  zaproponowano przeprowadzenie weryfikujących je prac geologicznych.

W rejonie Willi NOT wyodrębnione anomalie powiązane są z lokalną budową geologiczną i sytuacją górniczą. Tutaj wyodrębnione zostały strefy ujemnych anomalii, których genezą może być obecność znacznych rozluźnień i/lub pustek w górotworze. Celem weryfikacji interpretacji danych geofizycznych zalecono wykonanie w obrębie wytypowanych anomalii wierceń badawczych do głębokości zalegania najpłytszego, eksploatowanego pokładu węgla kamiennego.

O wynikach badań mikrograwimetrycznych  rejonie ZSTU w Trzebini pisaliśmy TUTAJ

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułINNO3D prezentuje podkręcony wariant GeForce RTX 4060. Karta ma gustowny design
Następny artykułZnów kapiszon. PK miażdży rewelacje Czuchnowskiego z “GW”