W piątek rozegrane zostały półfinały singla i debla zawodów ATP Challenger Tour na kortach twardych w Kozerkach pod Grodziskiem Mazowieckim. Oba półfinały gry pojedynczej zakończyły się rezultatami 2:0.

Pierwszym finalistą turnieju Lotto Kozerki Open 2023 został Benjamin Hassan. Reprezentujący barwy Libanu 28-letni tenisista pokonał Denisa Jewsiejewa  6:4, 6:4. Mimo że początkowo to Kazach prezentował się lepiej i miał wiele break pointów, to zepsute smecze i proste błędy przesądziły o jego przegranej. Hassan przejął kontrolę nad meczem w końcowej fazie pierwszego seta i potem utrzymał przewagę w drugiej partii.

Drugim finalistą został Jesper de Jong z Holandii, rozstawiony z piątym numerem. Holender wygrał 7:6(7), 6:1 z Eliasem Ymerem ze Szwecji. Pierwszy set był bardzo zacięty, a Ymer odrobił stratę przełamania i doprowadził do remisu na poziomie 4. Ostatecznie o losach tej partii zadecydował tie-break, w którym De Jong odrobił stratę czterech gemów i wykorzystał trzeciego setbola. To podłamało rywala, który łatwo stracił serwis w drugiej partii, a Holender pewnie kontrolował przebieg seta.

W sobotę o tytuł w Lotto Kozerki Open 2023 powalczą Benjamin Hassan i Jesper de Jong. Libańczyk celuje w swoje pierwsze trofeum rangi ATP Challenger Tour, natomiast Holender ma na koncie jedno zwycięstwo w 2021 roku w Ałmatach, choć był to turniej niższej rangi. W Polsce do zdobycia jest 100 rankingowych punktów oraz czek na sumę 16 tys. euro.

W półfinale gry podwójnej zespoły Divij Sharan/Igor Zelenay oraz Theo Arribage/Luca Sanchez zagrają przeciwko sobie. Do rozgrywki dojdzie również spotkanie Anirudh Chandrasekar/Vijay Sundar Prashanth przeciwko Luke’owi Johnsonowi/Skanderowi Mansouriemu.