Zerowe koszty pracy i brak jakichkolwiek emisji to jedne z najczęściej przytaczanych zalet kolektorów słonecznych. W praktyce mogą one zaoferować jednak znacznie więcej, gwarantując możliwość uzyskania taniej ciepłej wody użytkowej zarówno latem, jak i zimą. Zobacz, jak działają kolektory i jakie jest ich rekomendowane zastosowanie.
Kolektory słoneczne – ekologiczna i tania ciepła woda użytkowa!
Podgrzewanie wody to jeden z fundamentalnych obszarów dla każdego gospodarstwa domowego. Sposobów na uzyskanie ciepłej wody użytkowej jest wiele, choć najpopularniejszy wciąż polega na energetyce gazowej. Z roku na rok rozwiązania te stają się jednak coraz mniej opłacalne. Sprzyja temu również większa świadomość konsumentów w zakresie ekologii i ochrony środowiska. Nic więc dziwnego, że na obydwu tych płaszczyznach – opłacalności i ekologii – szukamy lepszych rozwiązań, takich jak kolektory słoneczne od Hewalex.
Podgrzewanie wody za pomocą energii oddawanej przez słońce jest sprawdzoną metodą na niskie rachunki, a nawet większą niezależność energetyczną gospodarstwa domowego. Sposób działania i konstrukcja kolektorów jest niezwykle prosta i niezawodna. Część wewnętrzna kolektorów, absorber, pochłania promienie słonecznej w ten sposób nagrzewa się. Energia cieplna przechodzi następnie do czynnika grzewczego, najczęściej składającego się z płynnego roztworu glikolu. Ten trafia do następnie do wymiennika ciepła znajdującego się w podgrzewaczu pojemnościowym, gdzie wykorzystywane jest do ogrzania wody użytkowej. Obieg czynnika w instalacji solarnej jest zamknięty, a ciepło przekazywane jest cały czas.
Opłacalne, bezpieczne i bezawaryjne ogrzewanie wody
Ogromną korzyścią kolektorów słonecznych jest ich niezawodność. To sprawdzona konstrukcja o bardzo długim okresie możliwej eksploatacji, która w większości przypadków jest całkowicie bezawaryjna. Kolektory słoneczne umożliwiają ogrzewanie ciepłej wody użytkowej w sposób zupełnie wolny od emisji. Opłacalność tego rozwiązania widoczna jest w każdym scenariuszu, również wtedy, kiedy kolektory mają współpracować z konwencjonalnymi źródłami ogrzewania. Najbardziej ekologicznym i oszczędnym długoterminowo rozwiązaniem staje się jednak zakup kolektorów i instalacji fotowoltaicznej. Kolektory działają też świetnie w połączeniu z pompą ciepła odpowiadającą za ogrzewanie pomieszczeń.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS