A A+ A++

Więcej interwencji, ale mniej wszczętych postępowań w przestępstwach kryminalnych przy coraz lepszej wykrywalności tych zdarzeń. Komenda Miejska Policji w Mysłowicach podsumowała wyniki swojej ubiegłorocznej pracy.

– Rok 2019 dla naszej komendy możemy uznać jak najbardziej za udany. Porównując gromadzone dane statystyczne do roku ubiegłego, odnotowujemy mniej więcej takie same ilości zdarzeń, natomiast wzrasta wykrywczość tych zdarzeń, zwłaszcza w kategoriach tych najpoważniejszych przestępstw – informuje st. sierż. Damian Sokołowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach.

W 2019 r. mysłowiccy policjanci przebadali alkomatem ponad 6 tys. kierowców więcej niż w roku 2018. Niestety wielu z nich okazało się prowadzić pod wpływem alkoholu. Zatrzymano także więcej kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.

– W porównaniu do roku 2018 niestety odnotowaliśmy znaczny wzrost nietrzeźwych kierujących, w związku z tym na pewno w dalszym ciągu policjanci ruchu drogowego będą prowadzić przesiewowe kontrole trzeźwości, żeby zminimalizować ryzyko zagrożeń powodowanych przez nietrzeźwych kierujących, nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiadają za kółko na tym podwójnym gazie – podkreśla st. sierż. Sokołowski.

Mundurowi podjęli w zeszłym roku 8 219 interwencji, czyli ponad 280 mniej niż w roku 2018. Wszczęli też mniej postępowań dotyczących m.in. bójek i pobić, kradzieży, włamań czy rozbojów. Prawie dwukrotnie wzrosła za to ilość przestępstw narkotykowych w naszym mieście. Policjanci zabezpieczyli ponad 6 kg narkotyków, podczas gdy w 2018 r. były to niespełna 3 kg. To efekt zintensyfikowanych działań w tym kierunku.

– W zeszłym roku mysłowicka drogówka została wyposażona w specjalne urządzenie do badania kierowców na obecność środków psychoaktywnych i w tym zakresie także odnotowujemy wzrost przypadków prowadzenia samochodu pod wpływem środka odurzającego – tłumaczy st. sierż. Damian Sokołowski.

Co ciekawe, bardzo sporadycznie i coraz rzadziej odnotowywane są w naszym mieście kradzieże samochodów. W 2018 r. było ich 26, rok temu tylko 8.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBezpieczne ferie. Autobusy do kontroli
Następny artykułNowe wyposażenie dla ochrony zwierząt na tereny zieleni miejskiej