A A+ A++

Liczba wyświetleń: 1519

To pytanie zadaje sobie bardzo wiele osób. Czy Stany Zjednoczone i Władimir Putin w cichym porozumieniu odgrywają rolę dobrego i złego policjanta, żeby na końcu podzielić się łupami, czy może rosyjski prezydent postanowił wyłamać się z szeregu?

Przede wszystkim zagadnienie zawarte w temacie jest nie do końca precyzyjne, bo sugeruje, że być może „rosyjski car” szlachetnie poświęca się w imię wyższego dobra, natomiast prawda jest taka, że jeżeli coś robi, to we własnym i rosyjskim interesie. Prawidłowo postawione pytanie powinno brzmieć: Czy Putin stara się nie dopuścić do NWO w swoim kraju, narzucanego przez Zachód całemu światu? Trudno odpowiedzieć „na pewniaka”, bo nie wiemy, co dzieje się za kulisami, ale wiele wskazuje, że tak.

W tym miejscu oponenci zapewne wskażą chórem na silne powiązania Putina z Klausem Schwabem, Henrym Kissingerem i Światowym Forum Ekonomicznym oraz wieloletnią, serdeczną współpracę. To mocny i z gruntu słuszny argument, którego nie wolno lekceważyć, ale jest też pewnym uproszczeniem, pomijającym okoliczności, które wskazują, że rzeczywistość może wyglądać inaczej. I właśnie nimi się teraz zajmiemy.

1. SPŁATA ZADŁUŻENIA WZGLĘDEM MIĘDZYNARODOWEGO FUNDUSZU WALUTOWEGO

W 2006 roku Władimir Putin spłacił do końca rosyjskie zobowiązania wobec m.in. MFW, zaciągnięte przez jego poprzednika – Borysa Jelcyna, uwalniając się w ten sposób od bardzo ciężkiej kuli u nogi, zakładanej standardowo wszystkim (i nie tylko) krajom Zachodu. Co więcej, proponował pokrycie długu przed terminem, jednak, co nie dziwi, nie uzyskał zgody.

2. ZGROMADZENIE REZERW

Putin zawczasu zgromadził ponad 600 mld dolarów rezerw. Co prawda ok. połowę na kontach amerykańskich, która zapewne zostanie zarekwirowana, ale nawet pozostała część pozwoli mu na wiele lat działań wojennych.

3. OPORNOŚĆ WOBEC „POSTĘPU”

W Rosji nie ma tolerancji władzy dla współczesnych, lewackich inicjatyw pokroju LGBT, walki z globalnym ociepleniem i ekoterroryzmu czy federalizacji i wynaradawiania państw. Zupełnie odwrotnie niż w naszej rzeczywistości, gdzie te absurdy są nam coraz nachalniej narzucane.

4. KLUB IZBORSK

Rosjanie także już mają swoje tajne stowarzyszenie, nazywane klubem Izborsk. To również może dowodzić, że chcą mieć więcej niezależności.

5. BAN OD ŚWIATOWEGO FORUM EKONOMICZNEGO

Niewykluczone, że to ustawka pod publiczkę, ale wcale nie musi tak być.

6. KRYTYKA LARRY’EGO FINKA

Prezes Black Rocka, jednego z najpotężniejszych funduszy inwestycyjnych, publicznie uznał Putina za persona non grata. To również może być ustawione, ale póki co nie ma przesłanek, by tak sądzić.

7. ZBURZENIE UTOPII

W nowym lepszym (zachodnim) świecie, w którym mieliśmy wkrótce żyć, miały panować sielanka, wieczny pokój i brak wojen. Rosyjski prezydent gwałtownie zburzył tą misternie tkaną wizję.

8. ROSYJSKA MENTALNOŚĆ

O ile Rosjanie zawsze wykazywali przed władzą duży respekt, a nawet uległość, o tyle w ich słowniku nie ma słowa „podległość”. Ukształtowana przez setki lat mentalność wyklucza w ich przypadku zaakceptowanie braku suwerenności i niezależności, co pokazuje historia. I mimo że choćby Lenin czy Stalin nie wzbraniali się przed robieniem interesów ze „zgniłym Zachodem”, to też niespecjalnie kryli się z tym, że korzyści uzyskane od kapitalistów będą chcieli wykorzystać przeciwko nim. Obecna sytuacja wygląda bliźniaczo podobnie.

Koniec końców musimy jeszcze trochę poczekać, aby przekonać się jak jest naprawdę. A jeżeli przytoczone argumenty okażą się trafne? Czy to dla nas dobrze?

Dobrze nie, ponieważ w przypadku powodzenia akcji Rosja będzie miała większe możliwości nacisku na m.in. Polskę, którą zawsze uważała tylko za pionka w grze, który ewentualnie może się przydać na jej użytek. Tym bardziej że tamtejsza władza ma teraz dla nas jeszcze więcej antypatii i pogardy za mieszanie się w wojnę i za dyplomatyczną, bezsensowną agresję.

Mimo wszystko chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie chciałby, żeby planowane przemeblowanie świata zakończyło się powodzeniem. I jeżeli działania Kremla zatrzymają bądź przynajmniej spowolnią realizację tej wizji, pod tym względem jest to dla nas korzystne.

Autorstwo: Radek Wicherek (Polaku Dawaj z Nami)
Źródło: WolneMedia.net

Źródłografia.h2>

1. „Przegrana wojna”, praca zbiorowa.

2. Natylie Baldwin, Kermit Heartsong, „Ukraińska szachownica”.

3. Ewa Marcinkowska, „A jednak spisek!”.

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć “Wolne Media” finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji “Wolnych Mediów”. Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPetra Płock rozsiadła się na tronie i nie zamierza z niego schodzić – obwieściła światu Orlen Summer Superliga [ZDJĘCIA]
Następny artykuł“Я віддам тобі своє серденько”: ONUKA замилувала першими фото з новонародженою донькою