A A+ A++

Mnóstwo osób uważa, że stroje kąpielowe niszczą się głównie pod wpływem chloru lub morskiej soli. Oczywiście, jest to prawda, jednak tkaninom mogą zaszkodzić także inne czynniki. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że kremy z filtrem mogą pozostawiać po sobie brzydkie plamy i doprowadzić strój do żółknięcia.

Zawsze pierz strój kąpielowy

Nawet jeśli nie korzystałaś z uroków morskich fal lub nie pływałaś w basenie, koniecznie po powrocie do domu wypierz strój kąpielowy. Chlor, kremy do opalania i sól są bardzo szkodliwe i osłabiają tkaninę, dlatego zaleca się wyczyścić kostium pod prysznicem lub w zlewie. Nanieś na bikini odrobinę żelu pod prysznic i delikatnie wypierz w rękach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czytaj także: Caroline Derpienski w stroju kąpielowym za prawie 3 tysiące wygina się na różowym Maserati (FOTO)

Bardzo ważne jest, aby nie wykręcać i nie wyciskać strojów kąpielowych – to działanie powoduje zniszczenie włókien. Zamiast tego odłóż bikini na suchy i czysty ręcznik i poczekaj, aż wyschnie. Możesz również odsączyć go z nadmiaru wody, delikatnie ściskając strój.

Jak prać strój kąpielowy?

Stroje kąpielowe i ubrania posiadające w składzie lycrę lub spandex zawsze należy prać ręcznie. Wrzucenie bikini do prania może je tylko zniszczyć. Do prania strojów kąpielowych najlepiej jest użyć środka do delikatnych tkanin, a kiedy jesteś poza domem, sięgnij po mydło lub żel pod prysznic. Po praniu wypłucz strój w czystej, letniej wodzie. 

Jeśli chodzi o męskie kąpielówki, zazwyczaj są one wykonane z trwalszego materiału. Dzięki mniejszej ilości spandexu od czasu do czasu możesz je wyprać w pralce. Najlepiej w tym celu zastosować woreczek do prania bielizny. 

Nie popełniaj tych błędów

Nie mocz stroju kąpielowego przez całą noc, ponieważ to spowoduje wydłużenie się włókien. Suszenie kostiumu a słońcu przyczyni się do jego wyblaknięcia, zaś użycie suszarki pogorszy elastyczność. Nigdy nie stosuj też żelazka. 

Strój kąpielowy pozostawiony na metalowym grzejniku może się odkształcić i odbarwić. Warto też uważać gdzie siadamy – nierówne powierzchnie, beton czy drewniane ławki mogą rozerwać materiał. Pamiętaj, aby wcześniej zawsze rozłożyć ręcznik.

Zapraszamy na grupę na Facebooku – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUrzędnikom nie spodobała się nowa nazwa Twittera? Kazali zdjąć logo
Następny artykułMAJKOWICE. Pijany kierowca fiata uciekał przed policją. Co mu grozi?