A A+ A++

– Nigdy nie odmówimy pomocy, nawet jeśli wykracza poza nasze obowiązki. Chcemy, żeby ktoś wreszcie nas docenił – mówi. Od 2024 r. strażacy chcieliby otrzymać podwyżkę zarobków o 24 proc. Proponuje im się niecałe 7 proc.

Zostać strażakiem nie jest jednak łatwo. Zdarzają się nabory, gdy z wszystkich osób, które zaliczyły testy, nikt nie otrzymuje od lekarza zielonego światła na karierę w straży. Trzeba też pokonać innych kandydatów. Podczas ostatnich rekrutacji w województwie podkarpackim na dwa stanowiska aplikowało 14 osób, w małopolskim na cztery stanowiska 20, a na Podlasiu na cztery miejsca 30 osób. W województwie kujawsko-pomorskim na pięć wolnych miejsc było tyle samo chętnych.

Strażakiem może być osoba posiadająca co najmniej średnie wykształcenie, niekarana, która pozytywnie przeszła test wiedzy i sprawności, tj. podciąganie na drążku czy bieg po kopercie. Czasem musi też wykazać, że nie ma lęku wysokości i udowodnić, że dobrze pływa.

W Rządowym Centrum Legislacji opublikowano projekt nowelizacji rozporządzenia MSWiA w sprawie postępowania kwalifikacyjnego o przyjęcie do służby w PSP. Aktualnie na etapie opiniowania jest propozycja, aby punkty podczas postępowania kwalifikacyjnego były przyznawane także osobom, które ukończą Szkołę Główną Służby Pożarniczej po zmianie jej nazwy od 1 sierpnia 2 … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBudowa ścieżek rowerowych nie zwiększy wycinki drzew
Następny artykułKoczownicy z wi-fi. Polska nie walczy o cyfrowych nomadów. To błąd