Niedziela 23 lipca stanie się historyczną datą dla piłkarzy, działaczy i kibiców Puszczy Niepołomice. Tego dnia beniaminek zadebiutował w ekstraklasie w wyjazdowym meczu z Widzewem, który goście przegrali 2:3. Po zakończeniu spotkania nie było złości ani zgrzytania zębami. Przyjezdni fani zaprezentowali się z jak najlepszej strony, co spotkało się nawet z reakcją Zbigniewa Bońka.

Lewandowski: Ciężko coś powiedzieć, bo to jest niewiarygodne

Kibice Puszczy posprzątali swój sektor na stadionie. Boniek tylko bił brawa

Co prawda w 8. minucie Puszcza po golu Siemaszki objęła prowadzenie, jednak w dalszej części spotkania to Widzew okazał się dużo silniejszy. Bramki dla gospodarzy strzelali Alvarez, Stępiński i Ciganiks. W 9. minucie doliczonego czasu gry gola dla przyjezdnych zdobył Kidric, jednak na odrabianie strat było już za późno.

Germany Soccer Bundesliga

Kilka godzin po meczu w mediach społecznościowych oficjalnego profilu kibicowskiego Stowarzyszenia Puszczy pojawiły się zdjęcia, na których widać fanów małopolskiego zespołu sprzątających śmieci w sektorze Widzewa przeznaczonych dla gości. Kibice beniaminka zostawili trybuny i krzesełka w nienagannym stanie. Na fotografii widzimy zarówno młodszych, jak i starszych miłośników klubu z Niepołomic.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

To się dzieje! Jest oficjalna oferta za Mbappe. Absolutny rekord świata

“Widzew Łódź, gratulujemy wygranej i dziękujemy za nasz pierwszy mecz w PKO BP Ekstraklasie w atmosferze piłkarskiego święta. Pozostawiamy po sobie sektor w pięknym stanie, tak jak go dla nas przygotowaliście – powodzenia i do zobaczenia u nas, w Niepołomicach” – czytamy na Twitterze stowarzyszenia.

Taka postawa bardzo spodobała się Zbigniewowi Bońkowi. Wiceprezes UEFA udostępnił na swoim koncie wpis Stowarzyszenia Puszczy, a w opisie umieścił emotikony z bijącymi brawami.

W kolejnym meczu ekstraklasy Puszczę czeka następny wyjazd. Drużyna Tomasza Tułacza zmierzy się z Jagiellonią Białystok. Spotkanie odbędzie się w sobotę 29 lipca o godz. 17.30.