A A+ A++

Sprawa dotyczyła firmy, która planowała wypłacić pracownikom jednorazowo kwotę w kuponach żywieniowych jako pomoc żywnościowa. W związku z tym zapytała Zakład Ubezpieczeń Społecznych, czy taki przychód jest zwolniony ze składek.

W swoim stanowisku przedsiębiorca twierdził, że tak. Powołał się przy tym na § 2 ust. 11 rozporządzenia w sprawie szczegółowych zasad ustalania podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe (DzU z 2023 r., poz. 728). Zgodnie z tym przepisem ze zwolnienia korzysta wartość finansowanych przez pracodawcę posiłków (bez prawa do ekwiwalentu z tego tytułu) do wysokości nieprzekraczającej miesięcznie kwoty 300 zł.

Obecny limit zwolnienia obowiązuje od 1 marca 2022 r. Przedtem wartość posiłków nie podlegała oskładkowaniu do wysokości 190 zł miesięcznie. Teraz rząd ponownie planuje go podwyższyć.

Przypomnijmy, że na początku lipca do uzgodnień trafił projekt nowelizacji rozporządzenia w tej sprawie. Zakłada on podwyższenie zwolnionej kwoty do 450 zł. Rząd tłumaczy, że zmieniona w ubiegłym roku, wymaga urealnienia.

W opisywanej sprawie wnioskodawca argumentuje, że pom … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBez przeprowadzki mieszkańcy Przyrowa w powiecie częstochowskim zostaną mieszczuchami? Jest pozytywna opinia MSWiA
Następny artykułMasz dosyć wścibskich sąsiadów i wiatru na balkonie? Praktyczne rozwiązanie na ten problem w Biedronce za 49 zł