Mnóstwo wrażeń artystycznych, pyszne jedzenie i wspaniała zabawa dla całych rodzin. Dni Fałkowa 2023 w tamtejszym parku przebiegły w znakomitej atmosferze, a na imprezę przybyło wielu mieszkańców oraz ich gości. Gwiazdą sobotnich wydarzeń była grupa „Łzy”.
REKLAMA
Jako pierwsi w sobotnie popołudnie na scenę weszli lokalni artyści z miejscowych szkół podstawowych oraz przedszkola. Potem rozpoczęło się oficjalne otwarcie święta gminy – poprowadzili je skarbnik Anna Wajnberger oraz Przewodniczący Rady Gminy Piotr Gonerka, a głos zabrał także wójt Fałkowa Henryk Konieczny, który przypominał historię miejscowości –„To jest zaczątek czasu kiedy Fałków miał prawa miejskie, to był XIII wiek i jedno z najstarszych miasteczek w naszym terenie. Właściwie całym regionie, bo Fałków miał nadane prawa miejskie przez Kazimierza Wielkiego wcześniej niż nawet miasto Łódź. Bardzo serdecznie witam wszystkich […] Życzę wszystkim wspaniałego świętowania, wspaniałej degustacji, wszystkiego dobrego, bawmy się do późnych godzin wieczornych. Kolejny festyn z okazji Dni Gminy Fałków uważam za otwarty” – przemawiał Konieczny.
REKLAMA
Potem na scenę wkroczyli zaproszeni goście. Do mieszkańców przemawiali kolejno wiceminister finansów Sebastian Skuza, posłowie Krzysztof Lipiec i Mariusz Gosek oraz starosta konecki Grzegorz Piec.
Podczas festynu miały miejsce różnego rodzaju gry i zabawy profilaktyczne z nagrodami dla najmłodszych. Na placu przy ruinach zamku stanęły też liczne stoiska i stragany. Największym zainteresowaniem cieszyły się te gastronomiczne – za darmo serwowano w nich grillowane kiełbaski, kugiel, kapustę z grochem czy zalewajkę. Były też lokalne słodkie specjały.
Bardzo pięknie prezentowała się strefa III Przeglądu Rękodzieła i Twórczości Lokalnej, gdzie przybyli podziwiać mogli dzieła z bardzo różnych artystycznych dziedzin – były tam hafty, rzeźby, obrazy, ale promowano też książki fałkowskich autorów.
III Przegląd Rękodzieła i Twórczości Lokalnej
Barbara Pytlos – powieść (premiera);
Zofia Cencek – poezja, haft krzyżykowy;
Dorota Anioł – poezja;
Julia Ostrowska – poezja;
Zbigniew Mularczyk – poezja;
Janina Kurpińska – szydełko;
Helena Ostrowska – haft krzyżykowy, szydełko;
Ewa Ślęzak – szydełko;
Irena Pilarska – szydełko;
Halina Kowalska – szydełko, storczyki;
Elżbieta Musiał – szydełko, haft krzyżykowy;
Anna Pluta – szydelko;
Olga Karbownik-Jasion – szydełko, pirografia;
Krzysztof Jachymowski – rzeźba;
Barbara Boruń-Doniecka – anioły;
Aneta Ambroziak – fotografia;
Na wystawie obejrzeć można było również obrazy ś.p. Ireny Zenki, które udostępniła Elżbieta Zenka.
W trakcie festynu prowadzono zbiórkę publiczną na rzecz dzieci z potrzebujących rodzin z terenu gminy. Bliżej wieczoru na scenie królowała muzyka cygańska w wykonaniu grupy Torno Roma – Bogdan Trojanek. Z kolei o 20:00 wkroczyła na nią gwiazda dnia, czyli grupa „Łzy”.
Po koncercie odbyła się jeszcze zabawa taneczna przy muzyce zapewnionej przez zespół Saturn.
Zdjęcia:
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS