A A+ A++

Jak zwykle lepiej z maturą poradzili sobie uczniowie liceów. W powiecie lubińskim w tym roku najlepszą zdawalność miało I Liceum Ogólnokształcące. A jak wypadły pozostałe szkoły średnie?

W tym roku matura odbyła się w dwóch formułach. Nową, tzw. Formułę 2023, zdawali absolwenci liceów ogólnokształcących, natomiast Formułę 2015 pisali absolwenci techników, szkół artystycznych oraz branżowych szkół II stopnia.

Łącznie do matury w Polsce przystąpiło ponad 253 tys. tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Zdało ją 84,4 proc. wszystkich absolwentów. W Formule 2023 odsetek sukcesów wyniósł 91,1 proc., natomiast w Formule z 2015 r. – 74,6 proc. 11,3 proc. oblało tylko jeden egzamin, będzie więc mogło poprawić go jeszcze w sierpniu, pozostałe 4,3 proc. dopiero w przyszłym roku.

To naprawdę dobre wyniki i najwyższa zdawalność matury w ostatnich latach.

Maturzyści swoje świadectwa odebrali już w piątek, a my dzisiaj zaglądamy do danych opublikowanych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną we Wrocławiu i sprawdzamy, jak egzamin dojrzałości wypadł w szkołach w powiecie lubińskim.

W powiecie lubińskim w tym roku do matury przystąpiło w sumie 820 osób, z czego 681 ją zdało, czyli 83 procent. Średnia zdawalność na całym Dolnym Śląsku jest podobna, wyniosła bowiem 82 proc.

Lepiej poradzili sobie uczniowie zdający Formułę 2023, czyli licealiści. W powiecie lubińskim przystąpiło do niej 513 osób, a zdało 491, czyli 95,7 proc.

Uczniowie techników, którzy pisali maturę w Formule 2015, mieli zdawalność na poziomie 61,8 proc. (do egzaminu podeszło 307 osób, a zdało 190).

W całym województwie dolnośląskim średnia zdawalność wyniosła odpowiednio: 91 i 68 proc.

W powiecie lubińskim najlepszą zdawalność osiągnęło w tym roku I LO – 99,4 proc. Tu, na 170 osób, które przystąpiły do egzaminu, nie zdała tylko jedna. Nie poradziła sobie z matematyką. Czeka ją poprawka jeszcze w sierpniu.

Dobrze wypadło też II LO. Ze 167 osób, które przystąpiły do matury, świadectwa dojrzałości odebrało 165. Egzamin zdało więc 98,8 proc. absolwentów.

Kolejne na liście pod względem zdawalności jest Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące – 92 proc. uczniów zdało tutaj maturę. Do egzaminu przystąpiło 50 osób, zaś nie zdały go 4.

W Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym Szkoły Mistrzostwa Sportowego zdało 88,3 proc. maturzystów. Na 43 osoby, które przystąpiły tu do egzaminu, noga powinęła się 5 osobom.

Natomiast zdawalność w III Liceum Ogólnokształcącym wyniosła 87,9 proc. – na 83 osoby, które przystąpiły do matury, świadectwo dojrzałości odebrały 73.

Gorzej niż licealiści z maturą poradzili sobie absolwenci techników. Wśród tutejszych placówek najlepiej wypadło Technikum nr 1 z Zespołu Szkół nr 1, osiągając zdawalność na poziomie 73 proc. Do egzaminu przystąpiło tu w tym roku 115 uczniów, a nie zdało go 31.

Kolejne pod względem zdawalności jest Technikum MCKK. Na 10 osób, które przystąpiły do matury, zdało ją 7 (zdawalność na poziomie 70 proc.).

W Technikum z Dolnośląskiego Zespołu Szkół zdało 9 absolwentów spośród 13, którzy przystąpili do egzaminu (zdawalność na poziomie 69,2 proc.).

W Technikum nr 2 w Zespole Szkół nr 2 do matury przystąpiły w tym roku 132 osoby, nie zdało jej 57 (zdawalność 56,8 proc.).

Kolejne pod względem zdawalności jest Technikum TEB Edukacja (41,3 proc.).

Najgorzej w tym roku wypadło: technikum w Rudnej, gdzie matury nie zdał nikt spośród 3 osób, które do niej podeszły.

W artykule nie wzięliśmy pod uwagę szkół średnich dla dorosłych. Wszystkie szczegółowe dane można znaleźć na stronie oke.wroc.pl.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRanking lokat na 3 miesiące. Te banki dadzą zarobić najwięcej
Następny artykułKto kupi tę nieruchomość? [ Gospodarka ]