Pierwszego gola w meczu Piast strzelił w 11. minucie. Piłkę do bramki posłał Uroš Korun. Słoweniec uderzył zza pola karnego i pokonał bramkarza rywali. Piłka po strzale obrońcy Piasta odbiła się od jednego z obrońców i wpadła do siatki. Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Piotr Parzyszek. Mikkel Kirkeskov precyzyjnie dograł do Piotra Parzyszka, który uderzył bez przyjęcia i trafił do siatki, podwyższając prowadzenie drużyny Waldemara Fornalika. W drugiej połowie żadna z drużyn nie strzeliła bramki. Mistrzowie Polski pokonali mocną drużynę jaką jest Łudogorec 2:0.

To pierwszy sparing Piasta Gliwice podczas zgrupowania w tureckiej Larze. Sparing odbył się w Belek. Przed wyjazdem mistrzowie Polski wygrali w Rybniku-Kamieniu z pierwszoligowym GKS-em Jastrzębie 2:1.

Kolejnym rywalem Piasta będzie Zoria Ługańsk. Podopieczni Waldemara Fornalika zmierzą się z ukraińskim zespołem w najbliższą sobotę.

Piast Gliwice – Łudogorec Razgrad 2:0 (2:0)

Korun 11., Parzyszek 42.

Piast Gliwice, I połowa: František Plach – Tomasz Mokwa, Jakub Czerwiński, Uroš Korun, Mikkel Kirkeskov – Sebastian Milewski, Tomasz Jodłowiec, Tom Hateley, Jorge Félix – Piotr Parzyszek, Patryk Tuszyński.

Piast Gliwice, II połowa: Jakub Szmatuła – Bartosz Rymaniak, Piotr Malarczyk, Jakub Czerwiński (66. Uroš Korun), Jakub Holúbek – Tomasz Mokwa, Patryk Sokołowski, Tomáš Huk, Jorge Félix (76. Remigiusz Borkała) – Patryk Tuszyński (76. Karol Stanek), Dominik Steczyk.