Spis treści
- Wzrost wycen świadczeń w POZ
- Dodatek dla POZ za wielochorobowość pacjenta
Poradnie POZ otrzymają od 1 lipca specjalny dodatek dla pacjentów ze zdiagnozowaną chorobą przewlekłą i pacjentów z wielochorobowością. Nowe stawki ustalono także dla wybranych badań i porad w ramach opieki koordynowanej pOZ.
Chodzi o najnowsze zarządzenie prezesa NFZ w sprawie warunków zawarcia i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna. Wynika ono z aktualizacji przez Prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji wyceny świadczeń w budżecie powierzonym opieki koordynowanej. Jednocześnie podniesiono o 6,49% wysokość stawek dodatku kwotowego w przypadku objęcia przez świadczeniodawcę opieką świadczeniobiorców chorych przewlekle- podaje NFZ.
Wzrost wycen świadczeń w POZ
Wyższe wyceny dotyczą m.in. spirometrii, konsultacji pacjenta z lekarzem specjalistą, konsultacji dietetycznej czy porad kompleksowej i edukacyjnej.
Dodatek za wielochorobowość to dodatek kwotowy za każdego pacjenta, u którego została zdiagnozowana choroba przewlekła, np. nadciśnienie tętnicze czy cukrzyca.
Dodatek dla POZ za wielochorobowość pacjenta
Dodatek przysługuje za każdą grupę chorobową z zakresu diabetologii, kardiologii, endokrynologii i pulmunologii.
Jego finansowanie zależy od liczby chorób przewlekłych, z którymi zmaga się pacjent. Za pacjenta z chorobą przewlekłą z jednej grupy lekarz POZ otrzyma dodatkowo ponad 18,10 zł; za pacjenta z chorobami przewlekłymi z dwóch grup 30,17 zł; za pacjenta z chorobami przewlekłymi z trzech grup – 39,22 zł, a za pacjenta z chorobami przewlekłymi z czterech grup – 45,26 zł.
źródło: NFZ
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS