W drugiej rundzie Hubert Hurkacz (17) wygrał 6:4, 6:4, 7:6(3) z Janem Choinskim (Wielka Brytania). Mecz był pełen ambicji i widowiskowych akcji. Choinski nie bał się Hurkacza, mimo że różni ich 145 miejsc w rankingu ATP. Brytyjczyk wykazywał się dobrą grą i nawet zdobywał więcej asów serwisowych niż Polak. Ale to Hubert okazał się lepszy w decydujących momentach. Przy stanie 4:4 w gemach i serwisie Choinskiego, Hurkacz postanowił zagrać nieco agresywniej i zdobył break pointa. Wykorzystał swoją szansę, dzięki czemu zdobył pierwszego seta. Również w drugim secie Hurkacz był bliski przełamania przeciwnika wcześniej, ale wykorzystał okazję przy stanie 4:4 i ponownie skradł gem Choinskiemu. W trzeciej odsłonie bez breaków. W tie-breaku Polak wyszedł ze stanu 1:3. W trzeciej rundzie zmierzy się z Włochem Lorenzo Musettim.