A A+ A++

Zobacz wideo
Zobacz wideo: Bożek: Sam widziałem jak ludzie w Tatrzańskim Parku Narodowym dokarmiali zwierzęta. Coś nieprawdopodobnego

Obiektyw fotograficzny “przyłapał” bowiem pięknego, rosłego jelenia, zażywającego porannej kąpieli w krystalicznej wodzie najsłynniejszego jeziora w Tatrach. Szczególną uwagę przyciąga obłędny kadr, w którym uchwycono panoramę Morskiego Oka, czystość wody i imponujące poroże byka, który postanowił schłodzić się w ten ciepły poranek. Uwieczniony na zapierającej dech w piersiach fotografii Damiana Biernackiego jeleń ma umaszczenie typowe dla obecnej pory roku – jego sierść jest brązowopłowa. Zimą zaś przybiera ona barwę bardziej szarą.

Niektórzy komentujący w mediach społecznościowych wskazują, że zdjęcie jest starsze, niż się wydaje – miało być wykonane w 2022 roku, mimo to jednak nadal robi ogromne wrażenie. Portal “Tatromaniak”, specjalizujący się w tematyce górskiej, bardzo często publikuje tego rodzaju fotografie tatrzańskiej fauny i flory. Oczywiście nie było się bez zachwytów w komentarzach pod zdjęciem. “Cudowny widok! Gratuluję zdjęcia!”, “Ale to musiało pięknie wyglądać na żywo” – komentują internauci. 

W poszczególnych komentarzach możemy przeczytać m.in.:

Przepięknie! Cud natury

Natura jest piękna!

Tak cudowne, że aż niewiarygodne!

Niesamowity widok 

“Przecież jest zakaz kąpieli!” – żartuje jedna z komentujących. Wcześniej media informowały o tym, że jelenie w Tatrach dość często spotykane są na szlakach. Czasami zbliżają się nawet do ludzi. Leśnicy podkreślają, że jest to zachowanie półnaturalne, ponieważ zwierzęta te zazwyczaj stronią od towarzystwa człowieka. Dlatego też nie należy podchodzić do dzikich zwierząt i niepokoić ich naszą obecnością.

Jelenie w Tatrach

Jak z kolei możemy dowiedzieć się z informacji zawartych na stronie tatry-przewodnik.com.pl, jelenie należą do rzędu parzystokopytnych i są najliczniej występującymi przedstawicielami tej grupy w Karpatach Zachodnich. “Sezonowo, zwłaszcza w rui, nie należy do rzadkości widok jelenia na górskich przełęczach, w rejonie przebywania kozic” – pisze na swoim blogu przewodnik tatrzański, Michał Jarząbek Giewont.

Niedźwiedzica z małymi w Dolinie Kościeliskiej

Do czasów II wojny światowej w polskich w Tatrach było do 100 jeleni, po wojnie ich populacja zmniejszyła się drastycznie – do 9 osobników. W 1970 było ich już ok. 380, a obecnie populacja utrzymuje się na stabilnym poziomie. Szacuje się, że liczy ona ponad 200 przedstawicieli gatunku. Można je spotkać na terenie całego Tatrzańskiego Parku Narodowego,.

Źródła: Facebook/Tatromaniak.pl/https://www.tatry-przewodnik.com.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułHit 12. kolejki w Gorzowie. Faworyt we Wrocławiu oczywisty
Następny artykułLimity alkoholu w organizmie dla kierowców. Apel brytyjskich lekarzy