A A+ A++

Badania wykazały, że choć większość (72,3%) mężczyzn będących w związku deklaruje, że regularnie się bada, to co druga (50,8%) partnerka twierdzi, że partner robi to tylko wtedy, gdy coś mu dolega, i jeśli ona go do tego zmotywuje. Zaskakująco niewiele kobiet w Polsce może liczyć na takie samo wsparcie ze strony swoich partnerów.

W polskich związkach kobiety częściej troszczą się o zdrowie partnera i reszty rodziny. Według badania opinii przeprowadzonego przez firmę uPacjenta, co piąty mężczyzna będący w związku przyznaje, że to partnerka przypomina mu o konieczności przeprowadzania badań kontrolnych. Kobiety często motywują swoich mężczyzn do wizyt u lekarza, przypominając o terminach badań oraz udzielając wsparcia emocjonalnego. Na podobne działanie ze strony partnera może liczyć tylko 8,5% kobiet.

Single słabiej dbają o siebie

35,1% samotnych mężczyzn bada się tylko wtedy, gdy jest to konieczne (w porównaniu do 29% singielek i 27,7% mężczyzn w związku). Niemal co drugi singiel przyznaje, że nie poddaje się badaniom regularnie. Dodatkowo, mężczyźni nie będący w związku, rzadziej korzystają z porad bliskich osób, np. matki (11,7%). Singielki są bardziej skłonne zaufać matkom w tej kwestii.

Badanie krwi najpopularniejszym testem

Wyniki ankiety pokazują, że 58% kobiet i mężczyzn w związku wykonała badania krwi w ciągu ostatniego roku, a ok. 17% spośród osób w związku miało je zrobione ponad rok temu. Sytuacja wygląda nieco inaczej u samotnych mężczyzn – tylko 32,5% z nich było na badaniach w ciągu ostatniego roku. Świadomość kobiet w zakresie profilaktyki zdrowotnej wydaje się większa – 49,5% singielek przeprowadziło badania krwi w ciągu roku.

Czy single chodzą do dentysty?

Okazuje się, że mężczyźni będący w związkach wykazują nie tylko większą częstotliwość badań krwi, ale także częściej odwiedzają gabinet dentystyczny. Blisko 20% singli nie było na przeglądzie jamy ustnej od ponad 5 lat. Oznacza to, że co piąty samotny mężczyzna całkowicie zaniedbuje cykliczne wizyty stomatologiczne. Co ciekawe, statystyki zdrowia poprawiają się, kiedy mężczyzna wchodzi w związek. Podczas gdy tylko 32,5% samotnych mężczyzn było u dentysty w ciągu ostatniego roku, odsetek ten wzrasta do 42,1% w przypadku mężczyzn w związku. Wydaje się, że wpływ partnerki na to, czy partner dba o zdrowie jamy ustnej jest znaczący i może przyczyniać się do większej świadomości oraz podejmowania działań profilaktycznych przez mężczyzn.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNa Krakowskiej zderzyły się trzy samochody
Następny artykułPierwsza taka wystawa prac Włodzimierza Tetmajera