Dziś oficjalnie zakończyła swoją kadencję Tyska Rada Seniorów. W spotkaniu podsumowującym jej działalność, oprócz seniorów, udział wzięli m.in. Maciej Gramatyka zastępca prezydenta Miasta Tychy, Barbara Konieczna przewodnicząca Rady Miasta Tychy oraz Lidia Gajdas wiceprzewodnicząca Rady Miasta Tychy.
– Bardzo chciałam państwu podziękować za te cztery lata pracy – mówiła przewodnicząca Barbara Konieczna. – To była praca na rzecz seniorów, ale nie tylko. To była praca na rzecz miasta i jego mieszkańców. Przyszedł jednak czas podziękowań i życzeń na przyszłość. Już niedługo będziemy przygotowywać się do wyborów do kolejnej rady, zatem życzę, aby każdy, kto ma takie plany, dostał się do tego wyjątkowego grona. Wielokrotnie udowadnialiście, że macie ogrom dobrych pomysłów i wielki zapał do pracy. Jako ciało doradcze Rady Miasta Tychy byliście nieoceniona pomocą w opiniowaniu naszych planów. W imieniu prezydenta Tychów Andrzeja Dziuby składam za to na wasze ręce podziękowania i drobne upominki – mówiła Barbara Konieczna.
Głos zabrał również zastępca prezydenta Maciej Gramatyka. – Patrząc na państwa i znając niektórych metryki, rozmywa mi się granica wieku senioralnego. Są tutaj osoby ponad 70-cio letnie, które swoim zapałem mogłyby obdzielić kilku moich rówieśników. Kiedyś używaliśmy takich określeń jak wiek starczy. Dziś to określenie nic nie mówi, bo państwo przeczą jego definicjom. Znacie doskonale swoje środowisko, znacie jego potrzeby, które potraficie zaspokajać oraz problemy, które jesteście w stanie sami rozwiązywać. A to jest ogromne osiągnięcie. Jestem przekonany, że kiedy śp Zygmunt Marczuk powoływał tę radę do życia, to właśnie tak wyobrażał sobie jej kształt – mówił zastępca prezydenta Maciej Gramatyka.
Podstawą prawna powołania Tyskiej Rady Seniorów jest uchwała Rady Miasta Tychy z 30 października 2014 r. Do 15 września w Wydziale Obsługi Rady Miasta trwa nabór kandydatów do Tyskiej Rady Seniorów na kolejną kadencję. Szczegóły w komentarzu!
KANDYDATAMI NA CZŁONKÓW RADY MOGĄ BYĆ :
- Przedstawiciele wskazani przez organizacje pozarządowe oraz inne podmioty działające na rzecz osób w wieku senioralnym,
- Przedstawiciele wskazani przez uniwersytet trzeciego wieku, w sposób ustalony przez ten podmiot,
- Przedstawiciele klubów seniora, w sposób ustalony przez te podmioty.,
- Przedstawiciele osób w wieku senioralnym – mieszkańcy Miasta Tychy, posiadający poparcie co najmniej 50 mieszkańców Miasta Tychy powyżej 60. roku życia. Lista osób popierających kandydata zawiera: imię (imiona) i nazwisko popierającego, jego adres zamieszkania, nr ewidencyjny PESEL oraz podpis.
ZGŁOSZENIE KANDYDATA ZAWIERA :
imię (imiona) i nazwisko kandydata, jego adres zamieszkania, nr ewidencyjny PESEL, w przypadku zgłoszenia przez:
- przedstawiciela osób w wieku senioralnym – podpis kandydata oraz krótką prezentację swojej kandydatury;
- przedstawicieli wskazanych przez: organizacje pozarządowe oraz inne podmioty działające na rzecz osób w wieku senioralnym, uniwersytet trzeciego wieku, kluby seniora – nazwę podmiotu i podpis reprezentanta.
Do zgłoszenia kandydata dołącza się jego pisemną zgodę na kandydowanie.
W SKŁAD TYSKIEJ RADY SENORÓW WEJDZIE 15 CZŁONKÓW:
- 2 przedstawicieli wskazanych przez organizacje pozarządowe oraz inne podmioty działające na rzecz osób w wieku senioralnym, w sposób ustalony przez te podmioty,
- 3 przedstawicieli wskazanych przez uniwersytet trzeciego wieku, w sposób ustalony przez ten podmiot,
- 5 przedstawicieli klubów seniora, w sposób ustalony przez te podmioty,
- 5 seniorów z wolnego naboru.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS