A A+ A++

Wspieramy rodziny materialnie i psychologicznie, przywracamy godność matkom i rodzinom wykluczonym – deklaruje Stowarzyszenie Gaudium Vitae im. Stanisławy Leszczyńskiej, wchodzące w skład Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia. PFROŻ wspólnie z Katolicką Agencją Informacyjną zorganizowały dziś debatę „Jestem za życiem = pomagam!”, podczas której zaprezentowano wiele inicjatyw i projektów pro-life, których celem jest szeroko pojęta ochrona życia.

Stowarzyszenie Gaudium Vitae im. Stanisławy Leszczyńskiej z siedzibą w Gdyni od 1989 r. broni życia dziecka poczętego, a zarazem naturalnego miejsca jego pojawienia się: małżeństwa i rodziny. – Wspieramy rodziny materialnie i psychologicznie, przywracamy godność matkom i rodzinom wykluczonym. Jesteśmy zrzeszeni w Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia – informuje Teresa Janowska, prezes Zarządu Stowarzyszenia Gaudium Vitae.

– Na nasze dyżury przychodzą matki, które proszą o pomoc w rozwiązywaniu licznych problemów: borykają się z ubóstwem, odrzucone przez rodzinę, porzucone przez partnerów, wahają się czy urodzić dziecko. Uboga kobieta w ciąży otrzymuje tzw. wyprawkę dla noworodka, zawierającą niezbędne artykuły i środki pielęgnacji. Niemowlęta z ubogich rodzin zaopatrujemy w mleko, artykuły higieniczne, środki pielęgnacji i inne liczne akcesoria dziecięce. Dorośli otrzymują środki higieny, żywność, odzież i obuwie – wyjaśnia Teresa Janowska.

Wygrywając konkursy na realizację zadania publicznego: „Wspieranie samotnych matek i rodzin ubogich”, Stowarzyszenie otrzymuje dotację od Gminy Miasta Gdynia, która tylko w małej części pokrywa koszty zadań realizowanych przez Stowarzyszenie. Potrzebujące pomocy rodziny są do niego kierowane głównie przez gdyńskie placówki Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Miesięcznie organizacja pomaga blisko 200 ubogim mieszkańcom. Bez pomocy darczyńców dzieło to – wyjaśniają jego członkowie – nie mogłoby tak długo istnieć. Gdyby nie nieodpłatne użyczenie pomieszczeń przez ojców jezuitów z Parafii Św. Stanisława Kostki w Gdyni, niewielka kwota przekazywana przez miasto uniemożliwiłaby funkcjonowanie Gaudium Vitae.

– Podobnego wsparcia rzeczowego od początku wojny na Ukrainie udzielamy wojennym uchodźcom, udzielając wsparcia rzeczowego dla matek i rodzin. Do końca 2022 r. mieliśmy finansowe i materialne wsparcie z Miasta. Także oo. Jezuici wspierali nas darami, głównie pochodzącymi od Darczyńców z zagranicy. W obecnym roku mamy wsparcie finansowe od JRS (Jezuicka Pomoc Uchodźcom), której finansowanie kończy się w obecnym okresie wakacyjnym. Otrzymaliśmy także wsparcie w postaci środków higienicznych z UNICEF – wyjaśnia Teresa Janowska.

– Miesięcznie pomagamy ok. 1000 wojennych Uchodźców zamieszkałym w Gdyni i okolicach Trójmiasta. Potrzeby są znacznie większe, ale wprowadziliśmy weryfikację i wprowadziliśmy limity. Takiego miejsca pomocowego, jak nasze, nie ma obecnie w Trójmieście i okolicach – podkreślają.

Jak dodają, chcą dalej bronić poczętego życia, towarzyszyć kobietom w ciąży potrzebujących wsparcia, samotnym matkom i rodzinom ubogim. Rozwiązywać ich problemy nie tylko materialne oraz przywracać godność osobom wykluczonym.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułДП “Медичні закупівлі” передало до Охматдиту новий комп’ютерний томограф
Następny artykułНе панікувати, але бути готовим: в МОЗ розповіли, що робити в разі радіаційної аварії