Zaginiony pojazd podwodny służący do wypraw mających na celu oglądanie zatopionego Titanica, był sterowany za pomocą kontrolera Logitech. Zamontowano w niej popularny model Logitech G F710.
Źródło fot. Logitech
i
Amerykańska marynarka od wielu godzin poszukuje zaginionego pojazdu podwodnego OceanGate Titan, należącej do firmy OceanGate Expeditions, organizującej wyprawy do Titanica. Jak donosi Forbes, jednostka na pokładzie której znajdowało się 5 osób, sterowana była za pomocą kontrolera do gier, a konkretnie modelu Logitech G F710.
Wielozadaniowe kontrolery do gier
Nie jest to jednak standardowa wersja pada, lecz nieco zmodyfikowany wariant, dostosowany do sterowania łodzią. Według Stocktona Rusha, dyrektora generalnego OceanGate Expeditions, uczyniono z niego standardowe wyposażenie tej jednostki i wykorzystuje się go do kontrolowania sprzętu podczas całej wyprawy.
Źródło: Twitter/TomHoefWrites
Obsługa pojazdu podwodnego za pomocą pada do gier może wydać się dziwna, ale wbrew pozorom to bardzo użyteczne narzędzie do takich zadań. Pozwala uniknąć projektowania skomplikowanych i kosztownych systemów sterowania, gdyż zwykły i tani pad w tej roli sprawdza się równie dobrze. Ma bowiem gałki umożliwiające precyzyjne kierowanie, a także przyciski do obsługi dodatkowego osprzętu. Poza tym nietrudno go zintegrować z systemami jednostki.
Łódź podwodna Titan. Źródło: OceanGate
Jak donosi na Twitterze Tyler Rogoway, amerykańskie wojsko bardzo często korzysta z kontrolerów Xboxa, wykorzystując go do sterowania nie tylko pojazdami podwodnymi klasy Virginia, czy też pionowzlotu Osprey.
Zresztą do celów wojskowych wykorzystuje się nie tylko kontrolery do gier, ale też całe konsole. W zeszłym miesiącu informowaliśmy o ukraińskiej platformie bojowej Szabla, obsługiwanej za pomocą Steam Decka.
Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – tvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS