A A+ A++

Dzięki współpracy Miasta i Fundacji Leroy Merlin Polska wyremontowano pomieszczenia po byłym przedszkolu z przeznaczeniem na miejsce zamieszkania zbiorowego dla potrzebujących obywateli i obywatelek Ukrainy. Wartość otrzymanego grantu to ponad 250 tys. zł.

– Dzięki realizacji tego Programu Grantowego nasze Miasto stworzyło nowe miejsce zamieszkania zbiorowego dla obywateli Ukrainy. Po remoncie pomieszczeń dawnego przedszkola, w placówce będzie mogło zamieszkać całodobowo 80 osób, co zapewni im bezpieczne schronienie, zabezpieczenie podstawowych potrzeb socjalnych i możliwość integracji. Będzie to dobre miejsce na pomyślny start do usamodzielnienia się mieszkańców tej placówki do zamieszkania w Polsce,
a dla nas szansą na lepsze wykorzystanie gminnych zasobów. Dziękuję Fundacji za udzieloną pomoc i udaną współpracę – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

– Zarówno nasz samorząd, jak i mieszkańcy Lublina z ogromną otwartością i życzliwością od samego początku wojny przyjmują obywateli Ukrainy, którzy znajdują w naszym mieście schronienie i opiekę. Otrzymane wyposażenie pozwoli nam stworzyć jeszcze bardziej przyjazne warunki życia, zwłaszcza w tym pierwszym okresie po przyjeździe do naszego miasta. Bardzo się cieszę, że w naszych działaniach pomocowych mogliśmy liczyć na wsparcie tak znaczącego partnera jak Fundacja Leroy Merlin Polska – mówi Andrzej Wojewódzki, Sekretarz Miasta Lublin, Pełnomocnik ds. pomocy obywatelom Ukrainy uciekającym przed działaniami wojennymi.

Z grantu Funduszu Solidarnościowego Leroy Merlin wykonano remont pomieszczeń zajmowanych wcześniej przez przedszkole. Pomalowano ściany oraz sufity we wszystkich pomieszczeniach, położono panele oraz listwy przypodłogowe w salach oraz na korytarzu. Przeprowadzono remont 4 łazienek wraz z przeróbkami hydraulicznymi. Wymieniono sanitariaty w toaletach oraz wykonano kompletny remont jednej łazienki, w której wcześniej znajdowało się pomieszczenie pralni. Położono listwy progowe we wszystkich pomieszczeniach oraz przygotowano ościeża i zamontowano skrzydło drzwiowe. Wartość grantu w formie darowizny materiałów i usług przekazanych Miastu Lublin wyniosła 251 tys. zł.

– Jesteśmy zawsze tam, gdzie potrzebują nas lokalne społeczności. Naszą misją jest wsparcie w poprawie warunków mieszkaniowych oraz przestrzeni społecznej osób i instytucji najbardziej potrzebujących pomocy. Bardzo się cieszymy, że jako Fundacja Leroy Merlin Polska jesteśmy częścią wspólnych działań prowadzących przez miasta i mieszkańców. Na tę chwilę w całej Polsce w ramach Funduszu Solidarnościowego realizujemy ponad 50 projektów, na które Fundacja przekazała ponad 21 milionów złotych. Dzięki tym projektom powstanie ponad 2500 miejsc schronienia dla uchodźców. We współpracy z partnerami ważne jest dla nas to, że docelowo po zakończeniu wojny, wyremontowanie pomieszczenia będą służyć lokalnej społeczności – mówi Karol Poprawa, Lider Operacyjny Funduszu Solidarnościowego Leroy Merlin Polska.

W Lublinie interwencyjne punkty noclegowe dla osób uciekających przed wojną w Ukrainie działają w 4 lokalizacjach. Obecnie może w nich znaleźć miejsce blisko 700 osób. Tej nocy (19/20 czerwca 2023 r.) w punktach noclegowych przygotowanych przez Miasto Lublin schronienie otrzymało 591 obywateli i obywatelek Ukrainy.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułParyż 2024. Przeszukanie w siedzibie komitetu organizacyjnego igrzysk
Następny artykułDzień uchodźcy. Jak Ukrainka z Mariupola układa sobie życie w Lubuskiem