Już teraz wiadomo, że LKS Jawiszowice zakończy rozgrywki czwartej ligi sezonu 2022/23 na trzecim miejscu w tabeli. To spory sukces zespołu prowadzonego przez Jarosława Płonkę.

Zespół z brzeszczańskiej gminy w przedostatniej kolejce rozgromił Wierchy z Rabki i zapewnił sobie miejsce na podium. Do końca sezonu w IV lidze pozostała jeszcze jedna seria, ale Jawiszowice mają wolny termin. Otrzymają bowiem punkty walkowerem za spotkanie ze Słomniczanką Słomniki, która wycofała się po rundzie jesiennej.

W pojedynku z Wierchami drużyna z Jawiszowic urządziła sobie strzelecki trening. Przed przerwą na listę strzelców wpisał się Sebastian Frączek i Kamil Karcz. Gospodarze podwyższyli prowadzenie niespełna 120 sekund po zmianie stron.

Rzut karny na gola zamienił Marcin Czaicki

Później dwa trafienia dorzucił Kamil Karcz, który skompletował hat-tricka. Strzeleckie fajerwerki na 20 minut przed ostatnim gwizdkiem zakończył Miłosz Karnia. Górali z Rabki stać było tylko na honorowego gola.

Drużyna z Jawiszowic w wyjątkowo efektownym stylu pożegnała się zatem z własnym kibicami, gromiąc rywali aż 6:1. W rozgrywkach 2022/23 podopieczni Jarosława Płonki wywalczyli w sumie 58 punktów. Odnieśli 18 zwycięstw, 4 mecze kończyły się remisami, a 12 razy lepsi byli rywale.

LKS Jawiszowice – Wierchy Rabka-Zdrój 6:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Frączek 7, 2:0 Karcz 12, 3:0 Czaicki 47 (karny), 4:0 Karcz 53, 4:1 Kęska 63, 5:1 Karcz 66, 6:1 Karnia 70.

Sędziował: Miłosz Cygan z Krakowa.
Żółte kartki: Mizera – Kęska.

Widzów: 150.
Jawiszowice: Hamelka – Arkhipov, Radomski, Pitry, Sitko – Karcz (65. Karnia), Frączek (80. Mizera), Dziedzic, Czaicki (55. Iwański) – Korczyk (80. D. Płonka), Hałat (80. Gibas). Trener: Jarosław Płonka.