Reprezentantka Komendy Powiatowej Policji w Iławie wzięła udział w Triathlonie Mietków na dystansie 1/8 Ironman, podczas którego rozegrano Mistrzostwa Polski Policjantów. O zwycięstwo rywalizowało 194 zawodników, w tym 22 policjantów. Wśród nagrodzonych znalazła się policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Iławie st. post. Natalia Nikel, która w rywalizacji o Puchar Komendanta Głównego Policji zajęła drugie miejsce.

W  minioną sobotę 10 czerwca  w Mietkowie niedaleko Wrocławia odbyły się zawody Triathlon Mietków  na dystansie 1/8 Ironmana podczas, których rozegrano Mistrzostwa Polski Policjantów – to w nim brała udział reprezentantka Komendy Powiatowej Policji w Iławie. Oprócz rywalizacji Open policjantka walczyła w swojej rywalizacji o Puchar Komendanta Głównego Policji.

W zmaganiach na dystansie – 475 m pływania, 22,5 km jazdy rowerem i 5,25 m biegu udział wzięło 194 zawodników w tym 22 policjantów. Po zaciętej rywalizacji, którą ukończyło 191 zawodników wyłoniono zwycięzców. Nasza reprezentantka st. post. Natalia Nikel  wywalczyła drugie miejsce w rywalizacji o Puchar Komendanta Głównego Policji i ukończyła zmagania z czasem 01:29:00.

Dla zawodników mistrzostwa były sporym wyzwaniem, ponieważ funkcjonariusze ścigali się w pełnym słońcu m. in. po wałach zalewu mietkowskiego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów.

Informujemy, że już 1 lipca 2023 r. policjanci po raz kolejny będą mogli rywalizować  w kolejnych Mistrzostwach Polski Policjantów, tym razem na dystansie 1/2 Ironmana, które odbędą się w Suszu podczas Triathlon Susz.