A A+ A++

Mam szczerze dość młodych, 50-, 60-letnich pacjentów z nierozpoznanym rakiem jelita grubego. Takich, co tylko wyłonić stomię i zapalić świeczkę. Ostatnio to plaga jakaś, a tyle mówimy, trąbimy o profilaktyce! I co? – pyta dr Bogna Prusowska, chirurg, proktolog

Agata Szczygielska-Jakubowska: Miejmy to już za sobą: dlaczego nie chirurżka, proktolożka?

Lek. med. Bogna Prusowska, specjalistka chirurgii ogólnej, zajmująca się między innymi diagnostyką i leczeniem chorób jamy brzusznej i odbytu: Osobiście nie znoszę feminatywów i nie chciałabym być tak podpisana.

To wobec tego, dlaczego jesteś chirurgiem? I jak to jest być kobietą chirurgiem?

Kiedyś to było częste pytanie, dziś jest już tyle kobiet chirurgów, że nie jest to traktowane, jako egzotyka. Obecnie moja płeć raczej sprzyja niż przeszkadza. Ale gdy zaczynałam pracę, w 2012 roku to, że jestem chirurgiem, było dla wielu osób problemem. To nie tak, że całe życie marzyłam o tym, by być chirurgiem, zamierzałam być ginekologiem. Całe szczęście, że tym ginekologiem nie zostałam, bardzo się cieszę! W obecnych czasach nie życzę nikomu. Na początku chciałam zajmować się ginekologią, choć już nie położnictwem. Znajomy mi poradził, żeby spróbować na chirurgii, trafiłam na studiach w fantastyczne miejsce no i zostałam kobietą chirurgiem. Trwało to trochę czasu, ale od 2019 roku mam już specjalizację z chirurgii ogólnej.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTadeusz Woźniak na scenie w Opolu wspomniał o propagandzie. Co dokładnie powiedział?
Następny artykuł“Самая простая защита”: Трамп может помиловать себя и избежать тюрьмы