A A+ A++

Na specjalnych wieszakach nadal można zostawiać zimowe ubrania wierzchnie, ciepłe swetry, bluzy, czapki i szaliki;

Ogólnopolska akcja „Podziel się ciepłem” wciąż trwa. W Bełchatowie czynnych jest kilka stałych punktów wymiany zimowej odzieży, przy czym punkt z PGM-u przeniesiony został do Schroniska dla Osób Bezdomnych. Jak mówią organizatorzy, zapotrzebowanie na ciepłe ubrania jest duże.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przy ul. Dąbrowskiego, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej przy Wojska Polskiego 132, a także Miejska Jadłodajnia przy Kwiatowej 6 – to w tych miejscach znajdują się punkty wymiany cieplej odzieży. Tu zimową odzież, która nie jest już używana, przynieść może każdy, podobnie jak każdy potrzebujący może je stąd wziąć.

Z kolei punkt, który do niedawna mieścił się w budynku PGM-u przy ul. Czaplninieckiej 68, z przyczyn porządkowych przeniesiony został do Schroniska dla Osób Bezdomnych.

W każdym z tych miejsc ustawiono specjalne wieszaki na ubrania, w tym: kurtki, płaszcze, polarowe bluzy, swetry, ciepła bielizna, czapki, szaliki, kominy czy rękawiczki, słowem wszystko, co może przydać się w chłodniejsze dni. Potrzebne są także ocieplane buty, kozaki, a nawet koce.

Wszystkie punkty wymiany ciepła są tak pomyślane, by przynoszone przez mieszkańców ubrania mogły być przechowywane w odpowiednich warunkach, pod zadaszeniem. Są też ogólnie dostępne. Chodzi o to, by zarówno darczyńcy, jak i potrzebujący mogli z nich skorzystać bez trudu czy skrępowania. Odzież, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, przynosić można przez cały okres trwania akcji, czyli do wczesnej wiosny. Ważne, by ubrania były czyste i w dobrym stanie.

Bełchatowianie już po raz trzeci biorą udział w ogólnopolskiej “Wymianie ciepła”. Potrzebujących wciąż jest wielu. W gronie tym są zarówno osoby bezdomne, jak i ludzie, którzy borykają się z kłopotami finansowymi. Co ważne, tu każdy może liczyć na pomoc. Nie trzeba nic robić, wystarczy przyjść do jednego z punktów i ściągnąć z wieszaka odpowiednie dla siebie ubrania.

Co cieszy, w akcję z chęcią włączają się też bełchatowscy uczniowie, między innymi Szkolne Koło Wolontariatu działające przy Szkole Podstawowej nr 3.

KZB

W Bełchatowie działają w sumie cztery punkty wymiany ciepła; fot. PECW Bełchatowie działają w sumie cztery punkty wymiany ciepła; fot. PEC

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułLicealistki z Szubina uratowały życie mężczyźnie, który zasłabł na ulicy
Następny artykułBiałoruś kupiła 80 tys. ton norweskiej ropy, którą przewiozą litewskie koleje