A A+ A++

21.01.2020r. 05:23

Współpraca w zakresie inwestycji bezpośrednich, innowacji w energetyce oraz dużych projektów infrastrukturalnych będą tematami polsko-japońskich sesji biznesowych organizowanych przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu we wtorek w Tokio.
Jak podkreśliła PAIH w komunikacie, rozmowy 21 polskich i 25 japońskich firm zainauguruje składający wizyt w Japonii premier Mateusz Morawiecki wraz z p.o. prezes PAIH Grażyną Ciurzyńską.

Mateusz Morawiecki ocenił, że stabilne gospodarki, takie jak Japonia czy Polska, dzięki odpowiedzialnemu zarządzaniu radzą sobie nawet w niesprzyjających warunkach. Jak dodał, Polska, jako jeden z największych krajów w UE, może pełnić funkcję hubu technologicznego Europy, co sprzyja lokowaniu inwestycji zagranicznych.

Premier odniósł się również do roli transformacji energetycznej zarówno w Polsce, jak i w Japonii. “Najważniejszym wyzwaniem dla naszych krajów jest znalezienie rozwiązania, które uczyni transformację energetyczną bardziej sprawiedliwą z punktu widzenia globalnego i perspektywy zwykłych ludzi” – mówił, podkreślając jednocześnie, że oba kraje są w znaczącym stopniu uzależnione od importu surowców energetycznych z zagranicy, a wykorzystanie węgla w energetyce nadal odgrywa istotną rolę.

“Misją Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu jest nie tylko zwiększenie możliwości biznesowych polskich przedsiębiorców za granicą, ale też umocnienie pozycji ekonomicznej naszego kraju na mapie Europy i świata. Ważnym aspektem działań Agencji jest wsparcie rozwoju relacji gospodarczych Polski z jej kluczowymi partnerami międzynarodowymi. PAIH zorganizowała sesje biznesowe dla polskich i japońskich firm, gdyż mogą zapoczątkować nowy rozdział współpracy w trzech perspektywicznych wymiarach: inwestycji bezpośrednich, energetycznym i infrastrukturalnym” – powiedziała, cytowana w komunikacie p.o. prezes PAIH Grażyna Ciurzyńska.

W centrum sesji energetycznej mają znaleźć się elektromobilność, technologie wodorowe i tzw. czystego węgla. “Zaawansowane technologicznie projekty gazyfikacji i czystego węgla rozwijane z sukcesem w Japonii stanowią dla polskich firm model do wykorzystania na rynku lokalnym. Ogromny potencjał, z uwagi na duże zaawansowanie rozwoju i implementacji tych technologii w Japonii, ma współpraca w dziedzinie technologii wodorowych” – wskazała szefowa biura PAIH w Tokio Ewa Małocha.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułLimit: minimum jeden bobas dziennie
Następny artykułO uniwersyteckim Atlasie znowu głośno. Archiwpadka 2019?