A A+ A++

Zmiana tytułu z “wSieci” na “Sieci prawdy” to skutek wyroku Sądu Apelacyjnego. Zgodnie z nim od 1 sierpnia 2017 r. wydająca tygodnik spółka Fratria nie może już używać tytułu “wSieci”. Karnowscy mają też opublikować przeprosiny w “Gazecie Wyborczej” i zapłacić 25 tys. zł na rzecz Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka.

“wSieci” musiało zniknąć

Dlaczego sąd zakazał nazwy “wSieci”? Według spółki Gremi Media, która wydaje m.in. “Rzeczpospolitą”, była zbyt podobna do “W sieci opinii” – pod taką nazwą funkcjonuje sekcja na portalu rp.pl.

Michał Karnowski określił wyrok jako “zemstę kasty”. “Trudno ten nagły zwrot akcji i obrażającą rozum argumentację odczytywać inaczej, jak odwet świata sędziowskiego za uczciwe i bezkompromisowe opisywanie patologii w środowisku prawniczym” – pisał na stronie wPolityce.pl.

Budząca kontrowersje reklama

Co znajdziemy w nowych “Sieciach”? M.in. wywiad z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą o wecie prezydenta Andrzeja Dudy dla dwóch ustaw o sądownictwie. Jest też dodatek “Lech Kaczyński – odnowiciel powstańczej pamięci”, wydany z okazji 73. rocznicy Powstania Warszawskiego. Najgłośniej zrobiło się jednak o reklamie Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) z powstańcem na tle płonącego miasta. Wzbudziła ona kontrowersje w przeddzień rocznicy Powstania Warszawskiego.

Właścicielem większości udziałów w Polskiej Grupie Energetycznej jest Skarb Państwa. Inne państwowe spółki także zamieściły w tygodniku Karnowskich swoje reklamy nawiązujące do historii powstania. Te jednak nie wzbudziły kontrowersji.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNa czym polega sekret sukcesu Ikei?
Następny artykuł13 rzeczy, które zmieniły się nie do poznania na przestrzeni lat