Kontrakt Karima Benzemy z Realem Madryt wygasa wraz z końcem czerwca. W niedzielę rano “Królewscy” oficjalnie poinformowali, że nie zostanie on przedłużony. To oznaczało, że spotkanie z Athletikiem Bilbao będzie ostatnim meczem Francuza w barwach hiszpańskiej ekipy.

Pudzian zaczął bić Pumbę. “O skubany”

Karim Benzema pożegnał się z Santiago Bernabeu i Realem Madryt. Francuz jak głaz

Benzema spędził na boisku w ostatnim meczu tego sezonu 73 minuty. W 72. minucie wpisał się na listę strzelców, wykorzystując rzut karny, a chwilę później został zmieniony przez inną legendę klubu – Lukę Modricia. Opuszczał boisko żegnany gromkimi brawami kibiców zgromadzonych na Santiago Bernabeu. Na twarzy Francuza nie widać było jednak żadnych oznak wzruszenia. Był niczym głaz.

Spain Soccer La Liga

Kiedy napastnik schodził z boiska, komentatorzy zawiesili na moment głos, aby widzowie mogli się wsłuchać w atmosferę obiektu. Z kolei operator kamery wychwycił kilku płaczących kibiców, a także osoby z koszulkami i szalikami z podobizną Francuza. Zachowanie fanów nie dziwi. Żegnali oni jedną ze swoich legend, która spędziła w klubie 14 lat.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

34 minuty na boisku spędził też Marco Asensio, który również żegnał się z Realem Madryt. Kiedy opuszczał plac gry w 92. minucie (po tym jak w 58. się na nim pojawił), kibice również żegnali go brawami.

Karim Benzema podjął decyzję dotyczącą przyszłości? Media nie mają wątpliwości

Według dziennikarza Toniego Juanmartina napastnik podjął już decyzję, gdzie zagra w przyszłym sezonie. 35-latek miał otrzymać luksusowy kontrakt w Arabii Saudyjskiej. W przyszłym sezonie Francuz najprawdopodobniej zagra w Al-Ittihad – przekazał. Przedstawiciele saudyjskiego klubu udali się już do Madrytu, aby ustalić szczegóły kontraktu z Francuzem.

Real Madryt szykuje absolutny hit. Dwóch kandydatów do zastąpienia Benzemy

Real Madryt zremisował z Athletic Bilbao i został wicemistrzem Hiszpanii. Pomogło mu w tym znacząco Atletico Madryt, które mimo prowadzenia do 90 minuty podstawowego czasu gry ostatecznie zremisowało z Villarrealem 2:2, po trafieniu rywali w trzeciej minucie doliczonego czasu gry i ostatecznie straciło punkt do lokalnego rywala.