Pierwszy set w wykonaniu Igi Świątek na pewno nie należał do jej najlepszych w karierze. Polka grała dość nerwowo, dwa razy straciła serwis, z każdą minutą rosła pewność siebie Cristiny Buksy.

Na czym polega fenomen Igi Świątek w Roland Garros

Świątek wygrała i dostała pytanie. Chodziło o Sabalenke. Ucięła temat krótko

Trochę problemów w pierwszym secie

Kibice zasiadający na trybunach kortu centralnego byli zaskoczeni. Zwłaszcza polscy fani, który przyjechało do Paryża chyba jeszcze więcej niż rok temu. Zagrzewali naszą tenisistkę do walki okrzykami „Iga, jesteś najlepsza”, „Iga, Iga”. Mijały jednak kolejne minuty, a liderka rankingu nie mogła odskoczyć swojej rywalce.

Pozostali fani pierwszy raz wybuchnęli z radości, gdy Buksa w efektowny sposób minęła Świątek stojącą tuż przy siatce. To był trzeci gem pierwszej partii, gdy Hiszpanka wyszła na prowadzenie z przełamaniem. Po tym gemie widzowie zaczęli nerwowo kręcić się na krzesełkach, zastanawiając, jak długo Polka będzie adaptować się do warunków meczowych.

W kolejnym gemie nasza tenisistka nie wykorzystała sytuacji, popełniając błąd przy siatce i zarazem wpadając w nią. W odpowiedzi polscy kibice ponownie zaczęli intonować „Iga, Iga”, okazując wsparcie. Polka odrobiła straty.

Obu tenisistkom na pewno nie pomagał wiatr. W kilku sytuacjach wydawało się, że piłka zmienia tor lotu z uwagi na warunki atmosferyczne. Po kilku minutach bardziej nerwowej gry nasza tenisistka zaczęła grać spokojniej, z mniejszą liczbą błędów. Efekt przyszedł momentalnie.

Pierwszy set lepszy dla Hiszpanki niż cały poprzedni mecz

Przy stanie 5:4 Świątek doczekała się pierwszej piłki setowej przy serwisie rywalki. Wykorzystała okazję i wygrała pierwszą partię 6:4. Partię, w której Buksa zrobiła więcej niż w całym ich poprzednim pojedynku.

Poprzedni raz Polka i Hiszpanka rywalizowały w trzeciej rundzie Australian Open 2023. Wtedy wyglądało to zupełnie inaczej – Buksa urwała Świątek raptem jednego gema, po których dostała brawa od australijskiej publiczności.

Drugi set pierwszej rundy Roland Garros ułożył się inaczej niż pierwszy. Po kilkunastu minutach było już 4:0 dla Igi Świątek, a w piłkach 16-4. Polka czuła się dużo pewniej na korcie, a i z rywalki wydaje się, że zeszło powietrze.

Świątek rozdrażnił pierwszy set. W drugim zmiotła rywalkę z kortu. Jest w II rundzie RG

Hiszpanka sprawiała wrażenie coraz bardziej zirytowanej wynikiem spotkania. Nic dziwnego, bo po chwili z jej punktu widzenia było już 4:6, 0:5. Ostatniego gema spotkania Polka zaczęła kapitalnym winnerem, potem dorzuciła trzy punkty i zakończyła mecz po godzinie i 13 minutach. W drugiej rundzie liderka rankingu WTA zmierzy się z Claire Liu (USA).