A A+ A++

Zobacz wideo
Od 65 lat tworzą szczęśliwy związek. Pani Basia i pan Andrzej opowiedzieli nam o ich uczuciu. “Mówili, że nie pasujemy do siebie”

Wiele osób po ukończeniu 60. roku życia marzy przede wszystkim o spokoju i odpoczynku. Niestety obecna sytuacja gospodarcza nieustannie nastręcza nowych zmartwień. W portfelach pieniądze topnieją w zastraszającym tempie i ciężko wybrać z czego, tym razem należy zrezygnować. Taki stan rzeczy dokucza wielu seniorom, dlatego warto rozważyć możliwość wyrobienia karty uprawniającej do zniżek.

Boso na pokładzie samolotu

Ogólnopolska Karta Seniora, co to takiego?

Karta seniora, która uprawnia do pozyskania 30-procentowych zniżek to oferta skierowana do każdej osoby, która ukończyła 60 lat. Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz, a po kilku dniach karta pojawi się w domu. Nie jest to jednak oferta bezpłatna. Chcąc wykorzystać z niej przez rok, należy zapłacić 35 złotych, natomiast Ogólnopolska Karta Seniora wystawiona na dwa lata to koszt rzędu 50 złotych. Są to opłaty jednorazowe w ciągu całego okresu ważności wspomnianej karty. Jeśli jednak miasto lub gmina, w którym mieszkasz, znajduje się wśród 210 miejsc, które przystąpiły do Programu Gmina Przyjazna Seniorom, możesz liczyć na darmową kartę.

Jeśli nadal zastanawiasz się, czy warto, to przeanalizuj ewentualne korzyści. OKS można wykorzystać w następującym celu:

  • wyjścia do restauracji lub kawiarni,
  • seans w kinie,
  • sztuka w teatrze,
  • nauka języków obcych,
  • zakup okularów korekcyjnych,
  • zakup środków pielęgnacyjnych,
  • usługi fryzjerskie,
  • korzystanie z uzdrowisk i sanatoriów,
  • leczenie w prywatnych przychodniach,
  • płatna rehabilitacja i wiele innych.

Pełna lista podmiotów, które honorują Ogólnopolską Kartę Seniora uprawniającą do 30 procent zniżki można znaleźć na portalu glosseniora.pl. Okazuje się, że ta forma oszczędzania została doceniona już przez ponad 550 tysięcy osób po 60. roku życia. 

Pewne grupy mogą korzystać z sanatorium za darmo.

Jak sprawdzić, czy w mojej okolicy mogę skorzystać z karty seniora?

Jeśli zdecydujesz się na posiadanie karty seniora, która daje możliwość pozyskania zniżek w wielu miejscach, sprawdź, czy w twojej okolicy także są punkty, które ją honorują. W tym celu wystarczy skontaktować się z lokalnym Urzędem Miasta lub Gminy, i zapytać, czy dane miasto, lub gmina przystąpiły do Programu Gmina Przyjazna Seniorom. Wówczas pozyskasz informację co do miejsc, w których masz możliwość wykorzystania wspomnianej karty. Pamiętaj jednak, że śmiało możesz jej używać na terenie całej Polski.

Jak pozyskać Ogólnopolską Kartę Seniora? Wykonaj następujące czynności:

  1. Pobierz wniosek ze strony glosseniora.pl i wydrukuj.
  2. Wypełnij drukowanymi literami.
  3. Włóż do koperty.
  4. Wykonaj przelew w kwocie 35 złotych (karta ważna rok), lub 50 złotych (karta na dwa lata).
  5. Włóż do koperty potwierdzenie wpłaty lub przelewu.
  6. Następnie zaadresuj i wyślij na poniższe dane:

Redakcja “GŁOS SENIORA”
os. Urocze 12
31-953 KRAKÓW

Pamiętaj, że jeżeli nie posiadasz konta bankowego, możesz dokonać wpłaty na poczcie, wypełniając konkretny druczek przelewowy. Jeżeli okaże się, że twoja gmina lub miasto przystąpiły do Programu Gmina Przyjazna Seniorom, formularz będzie dostępny także w danym urzędzie, a wyrobienie karty jest darmowe. Karta jest autorskim programem Stowarzyszenia MANKO.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułChińczycy zapijają się na śmierć dla pieniędzy. TikTok rządzi
Następny artykułTragedia na ulicy Legionów