A A+ A++

Udostępnij!

W systemach monitoringu, które coraz częściej znajdują swoje miejsce w obiektach prywatnych, dużą rolę odgrywa switch POE. Jego zadaniem jest połączenie wszystkich urządzeń, które wchodzą w skład monitoringu. Jakie jeszcze funkcje spełnia i w jaki sposób działa?

Switch POE – co to takiego?

Przełącznik switch POE, nazywany także zarządzalnym, należy do profesjonalnych urządzeń, które pozwalają na rozbudowę infrastruktury sieciowej. Jego głównym zadaniem jest łączenie ze sobą wszystkich urządzeń, które należą m.in. do systemu monitoringowego.

Switch POE ma także za zadanie zapewniać dostęp do zasilania wszystkim urządzeniom, które zostały do niego podłączone. Odpowiada ponadto za monitorowanie ruchu w sieci, nadawanie priorytetu przesyłania danych czy też wydzielanie grup użytkowników.

Moduły SFP – do czego służą?

Wraz z przełącznikiem POE, istotną rolę w budowaniu funkcjonalnego systemu np. monitoringu spełniają moduły światłowodowe SFP. Zadaniem tego elementu jest konwersja sygnału elektrycznego Ethernet na światłowodowy.

Moduły SFP umożliwiają podłączenie rozmaitych urządzeń oraz podzespołów, w tym omawianych przełączników POE. Pozwalają one również na rozszerzanie funkcjonalności urządzeń, m.in. o dodatkowe standardy komunikacyjne. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż stosowanie stałych interfejsów do transmisji danych.

Przełącznik POE – w jaki sposób działa?

Przełącznik POE, który może zostać wykorzystany zarówno w sieci domowej, jak i biurowej, łączy kolejne segmenty sieci komputerowej. Zapewnia on dużą przepustowość, a przesyłanie nawet sporych rozmiarów plików odbywa się bez strat i to w stosunkowo krótkim czasie.

W jaki sposób działa? Przełączniki POE, w których zostaje wykorzystana technologia Ethernet, za pomocą specjalnego przewodu przesyłają energię elektryczną oraz dane do urządzeń peryferyjnych. Można finalnie liczyć na oszczędności względem kosztów tworzenia całego systemu monitoringu, a także na zminimalizowanie niezbędnego okablowania.

Zalety switch POE

Zastosowanie przełącznika POE daje szansę na integrację z już istniejącą siecią Ethernet. Ponadto można liczyć na sprawny i bezproblemowy montaż, również w trudno dostępnych miejscach. Ten sam przełącznik sprawdza się zastosowany w sieciach monitoringowych, ale i w systemach inteligentnych budynków.

Zobacz też: Jaki agregat prądotwórczy wybrać ? Czym się kierować przy zakupie?

Infrastruktura, w której wykorzystano zarówno przełączniki POE, jak i moduły światłowodowe, sprawniej pracuje, sieć staje się bardziej wydajna, a system nie jest tam mocno obciążony. Te niewielkich rozmiarów urządzenia są zatem niezbędnym elementem wyposażenia, chociażby w systemach monitoringu, jeśli użytkownikom zależy na oszczędnościach i efektywnej pracy całego systemu. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułProkurator Gembalczyk ostatecznie uniewinniona przez Sąd Najwyższy. W tle sprawa śmierci ojca Ziobry
Następny artykułCo dalej z Robertem Karasiem? Jest decyzja. Opublikował wpis na Instagramie