Podziel się na Facebooku

Tweet (Ćwierkaj) na Twitterze

Siatkarze Grupy Azoty Zaksy Kędzierzyn-Koźle doznali drugiej porażki w sezonie ligowym. Mistrzowie Polski niespodziewanie przegrali z MKS-em Będzin.

Gospodarze meczu od pierwszych wymian pokazywali, że nie zamierzają łatwo oddawać pola faworytom i dominowały w pierwszym secie, którego zasłużenie wygrali.

W drugiej odsłonie mistrzowie Polski przebudzili się i grali zdecydowanie lepiej. Nasz zespół wypracował sobie cztery oczka przewagi, ale nie zdołał jej utrzymać. Końcówka należała do miejscowych, którzy wygrali do 23 podwyższając prowadzenie w meczu.

Podobny przebieg miała trzecia partia. Początek należał do kedzierzynian, ale z czasem inicjatywy przejęli gracze z Będzina. W końcówce Zaksa odrobiła straty dzięki świetnej podstawie Kamila Semeniuka i o zwycięstwie decydowała gra na przewagi. Tym razem mistrzowie Polski nie zaprzepaścili szansy i wygrali do 28.

W czwartym secie wyrównana gra trwała tylko przez kilka minut. Po tym czasie miejscowi przejęli inicjatywę, dominując nad naszym zespołem. MKS wygrał do 19, a cały mecz 3:1.

MKS Będzin – Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle 3:1 (25:17, 25:23, 28:30, 25:19).