A A+ A++

Żeby wybrać odpowiednią myjkę ciśnieniową, warto wiedzieć, na co dokładnie zwrócić uwagę podczas jej zakupu. Dzisiaj omówimy to, jakie mogą być zastosowania myjek ciśnieniowych, a także pochylimy się nad poszczególnymi parametrami tych urządzeń. Zastanowimy się także, jakie funkcje są przydatne w myjkach do stosowania prywatnego oraz profesjonalnego. Dowiedz się, jaką myjkę ciśnieniową wybrać.

Zastosowania myjek ciśnieniowych

Żeby znaleźć idealną maszynę dla siebie, najpierw trzeba określić w przynajmniej podstawowym zakresie jej prognozowane przeznaczenie. Myjki ciśnieniowe Karcher to urządzenia o bardzo szerokim spektrum zastosowań. Niektóre z nich wykorzystuje się w domach, natomiast inne podczas pełnienia obowiązków służbowych np. w firmach zajmujących się sprzątaniem i konserwacją rozmaitych powierzchni. Myjka ciśnieniowa Karcher od Erpixkarcher24.pl może posłużyć przykładowo do:

  • czyszczenia elewacji i podjazdów z błota, brudu i porostów,
  • sprzątania podłóg, mycia rowerów i motocykli,
  • mycia okien, tarasów oraz dużych przeszkleń,
  • czyszczenia karoserii, jak również podwozi,
  • kompleksowego sprzątania pobudowlanego.

Zdecyduj o parametrach myjki

Myjka ciśnieniowa Karcher może mieć najróżniejsze parametry w zakresie mocy oraz maksymalnego ciśnienia. W zależności od wybranego modelu charakteryzuje się także odmiennym przepływem wody, co oczywiście powiązane jest z zastosowaniem konkretnego produktu. Oprócz określenia tych dwóch parametrów trzeba zastanowić się także, czy Karcher myjka ciśnieniowa powinna:

  • być bezprzewodowa i zasilana na akumulator czy też z przewodem do stosowania stacjonarnego np. w domu – w tym drugim przypadku warto sprawdzić długość przewodu,
  • mieć również możliwość czyszczenia wraz z wykorzystaniem detergentu,
  • podgrzewać wodę czy też pracować wyłącznie z cieczą chłodną lub w temperaturze pokojowej.

Przed zakupem zorientuj się również, jak długi jest wąż dołączony do myjki. Zazwyczaj jego wymiana (podobnie jak pistoletu) nie stanowi najmniejszego problemu. Wiąże się jednak z dodatkowym kosztem.

Co z urządzeniami do zastosowań profesjonalnych?

W sytuacji, gdy kupowana myjka ma służyć w firmie, oczywiście wciąż zachodzi konieczność skontrolowania parametrów omówionych w poprzednim akapicie. W tym przypadku jednak analizę swoich potrzeb należy nieco poszerzyć. Trzeba sprawdzić dostępność określonych końcówek oraz akcesoriów, które mogą być potrzebne podczas wykonywania określonych czynności. Wśród nich można wymienić przykładowo przystawki do czyszczenia podłóg czy lance do rynien, rur lub mycia podwozi w samochodach i maszynach rolniczych. Dodatkowo znaczenie ma łatwy dostęp do części podlegających naturalnej eksploatacji i innych elementów, co umożliwia samodzielne wykonywanie drobnych napraw, wymiany oleju i czyszczenia.

Funkcje dodatkowe w myjkach ciśnieniowych

Wśród funkcji, które sprawiają, że użytkowanie myjki jest prostsze i przyjemniejsze, wymienić można przykładowo możliwość ich współpracy z aplikacją na telefon. Jest to jednak udogodnienie, które częściej sprawdza się w zastosowaniach domowych. Niekoniecznie będzie ono pomocne przykładowo na roli czy budowie, gdzie zazwyczaj staramy się nie zabierać ze sobą telefonów prywatnych, ponieważ groziłoby to ich zabrudzeniem i uszkodzeniem.

W mniejszych urządzeniach do zastosowań domowych można znaleźć także systemy umożliwiające podpięcie do maszyny małej butelki ze środkiem czyszczącym. W urządzeniach profesjonalnych potrzebne są zbiorniki na detergenty lub miejsca, w które można je swobodnie zaaplikować. Konieczne jest też regularne płukanie lub czyszczenie tych zbiorników.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułLokalni politycy różnych opcji stawiają jadłodzielnie. Miejsc do podzielenia się żywnością przybywa
Następny artykułPorównanie tradycyjnej stylizacji paznokci do metody dual forms