A A+ A++

W dniach 8-12.05.2023 odbyła się druga wizyta studyjna do Oslo realizowana w ramach Inicjatywy “Młodzież dla Miasta, Miasto dla Młodzieży – projekty i inicjatywy angażujące i włączające lokalne społeczności” dofinansowana z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich.

Tematem przewodnim wydarzenia była polityka młodzieżowa. W spotkaniach uczestniczyli pracownicy Urzędu Miasta Lublin zaangażowani w działania na rzecz młodzieży, przedstawiciele 3 miast ukraińskich, realizujących politykę młodzieżową w swoich gminach oraz przedstawicielka Lubelskiej Grupy Badawczej.

W ramach wizyty, strona przyjmująca – the European Wergeland Center, zaprezentowała swoje zaangażowanie w kwestie młodzieżowe na szczeblu lokalnym, krajowym oraz międzynarodowym. Szczegółowych informacji dot. zaangażowania młodzieży w dzielnicach Oslo udzielili reprezentanci Rad Młodzieżowych Dzielnic Grorud i Frogner, przedstawiający interesy młodzieży o różnym statusie społecznym i pochodzeniu. W programie znalazł się także warsztat dotyczący przeciwdziałaniu mowie nienawiści wśród młodzieży, który poprowadziła organizacja Tiril Flatebo.

Ostatnim elementem wizyty było spotkanie z przedstawicielem Młodzieżowej Partii Pracy, który opowiedział o zaangażowaniu młodych Norwegów w życie społeczne i polityczne, a także historii Młodzieżowej Partii Pracy w Norwegii. Uzupełnieniem tego spotkania była wizyta na wyspie Utoya, na której w 2011 roku doszło do największego w historii Norwegii zamachu terrorystycznego wymierzonego w młodych ludzi, głównie przedstawicieli Młodzieżowej Partii Pracy. Mimo trudnej historii związanej z wyspą, norweskie społeczeństwo podjęło decyzję o kontynuowaniu na Utoi działań młodzieżowych poświęconych m.in. demokracji, tolerancji oraz aktywności społecznej.

Dziękujemy naszym partnerom: Anna Perona, Ina Hurtic, Kristin Flacke, Ingrid Aspelund z the European Wergeland Center za kolejne wspólne przedsięwzięcie zrealizowane w ramach Inicjatywy “Młodzież dla Miasta, Miasto dla Młodzieży – projekty i inicjatywy angażujące i włączające lokalne społeczności”.

O pierwszej wizycie pisaliśmy we wrześniu 2022 roku.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUM Lublin: Wyłoniliśmy 15 lokali, które powalczą o tytuł „Miejsca Inspiracji”
Następny artykułUM Lublin: Tańsze okalary korekcyjne i soczewki dla lubelskich dużych rodzin