-
Policja rusza z kontrolami kierowców i aut, 19 maja akcja drogówki
-
Mandat nie tylko za prędkość. Siedzisz na zderzaku? Policja nie daruje
-
Policja wyciąga arsenał, drony i nieoznakowane radiowozy w akcji
-
Kiedy można stracić prawo jazdy? Oto 21 wykroczeń po 15 punktów karnych
-
Policja sprawdzi stan techniczny samochodów, światła obowiązkowe w ciągu dnia, inaczej mandat 300 zł i 6 punktów karnych
rozwiń ›
Dziś w piątek 19 maja policja rusza z kontrolami kierowców oraz ich samochodów. To akcja zakrojona na wielką skalę. W tym czasie na drogach pojawi się armia patroli oznakowanych i nieoznakowanych…
– Policja przeprowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pod kryptonimem “Prędkość” – powiedział dziennik.pl nadkomisarz Robert Opas z KGP. – Dziś należy spodziewać się większej niż zazwyczaj liczby kontroli pomiarów prędkości szczególnie w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych – przestrzegł.
Policja rusza z kontrolami kierowców i aut, 19 maja akcja drogówki
Zdaniem naszego rozmówcy kierowcy powinni mieć świadomość, że wypadki, których przyczyną jest nadmierna prędkość generują najwięcej ofiar śmiertelnych. Na potwierdzenie wyciągnął statystyki, z których wynika, że w 2022 roku niedostosowanie prędkości do warunków ruchu było przyczyną ponad 23 proc. wypadków drogowych.
Policjant kontroluje kierowcę
/
Policja
– Były to wypadki najbardziej tragiczne w skutkach. Z tego powodu zginęło aż 626 osób (39 proc. ogółu ofiar) a rannych zostało 5541 osób– wyliczył policjant. – Dlatego kierujący, którzy nie będą stosować się do obowiązujących przepisów, a zwłaszcza ci, którzy rażąco przekroczą dozwolone limity prędkości, muszą liczyć się z ostrymi konsekwencjami, Jednocześnie nie przewidujemy taryfy ulgowej dla osób łamiących inne zasady – zapowiedział.
Mandat nie tylko za prędkość. Siedzisz na zderzaku? Policja nie daruje
W pilnowaniu porządku na drogach szczególną rolę odegrają policjanci z zespołów SPEED, których głównym zadaniem będzie nie tylko wyłapywanie kierowców ze zbyt ciężką nogą, ale też ujawnianie takich niebezpiecznych wyczynów jak m.in. korzystanie z telefonu w trakcie prowadzenia auta, wyprzedzanie w niedozwolonych miejscach, kierowanie autem po alkoholu czy tzw. jazda na zderzaku.
– Pamiętajmy, że wraz ze wzrostem prędkości panowanie nad pojazdem staje się trudniejsze. Wydłuża się droga hamowania, a jednocześnie skraca się czas niezbędny na odpowiednią reakcję, zarówno ze strony kierującego, jak i innych uczestników ruchu – wskazał policjant.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS