Znacznie mniej osób w tym kontekście wymienia choćby zagraniczne wakacje czy dobre auto – jedynie po kilkanaście procent badanych za miarę sukcesu uznaje możliwość podróżowania za granicę oraz drogie auto lub kilka samochodów w gospodarstwie domowym.
– W czasach inflacji i wysokich kosztów życia samo posiadanie odłożonych pieniędzy staje się już pewnego rodzaju sukcesem, ponieważ w praktyce jest ono coraz trudniejsze i coraz mniej Polaków może powiedzieć, że stać ich na oszczędzanie – mówi Adam Łącki, prezes Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej.
Czytaj więcej
– To samo tyczy się długów. Brak długów jest dowodem, że dobrze sobie radzimy, nawet w trudnych czasach. Wśród Polaków bardziej zaczynają się liczyć rzeczywiste mierniki sytuacji finansowej niż tylko zewnętrzne pozory – dodaje.
Miarą sukcesu są odpowiednio wysokie zarobki i możliwość ich swobodnego konsumowania, przy jednoczesnym odkładaniu pieniędzy na zabezpieczenie przyszłości – wynika z badania z grudnia 2022 r. dla KRD. 13 proc. ankietowanych deklarowało, że nie zamierza oszczędzać w najbliższej przyszłości, ale 54 proc. osób już tak. Z kolei jedna trzecia nie była w stanie określić, czy będzie to możliwe ze względu na niepewną sytuację … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS