Koszmarnie zakończył się dla Igi Świątek środowy mecz z Jeleną Rybakiną w ćwierćfinale turnieju WTA 1000 w Rzymie. Polka, która mogła wygrać mecz w dwóch setach, nie tylko przegrała, ale nabawiła się też kontuzji prawego uda.

Jacek Magiera komentuje plotki o nowej pracy

Do zdarzenia doszło w tie-breaku drugiego seta. W jego ósmym punkcie Świątek źle stanęła w akcji w obronie i uderzyła się rakietą. W oczach Polki natychmiastowo pojawiły się łzy, jednak to nie uderzenie okazało się największym problemem. Świątek doznała kontuzji mięśniowej.

W trakcie przerwy między drugim i trzecim setem nasza zawodniczka poprosiła o pomoc medyczną. Świątek wróciła z niej z zabandażowanym prawym udem. Choć ostatnią partię Polka zaczęła obiecująco, to po czterech gemach, przy stanie 2:2, poddała mecz.

Iga Świątek

Na razie nie wiadomo, co dokładnie stało się Świątek. Obawy o naszą tenisistkę są jednak potężne. Już za półtora tygodnia, a dokładnie 22 maja w poniedziałek, rusza bowiem drugi wielkoszlemowy turniej tego sezonu – Roland Garros. Świątek triumfowała w Paryżu w 2020 r. i 2022 r.

W czwartek nowe informacje ws. Świątek

Tuż po meczu z Rybakiną, który zakończył się grubo po północy, nowe informacje w sprawie naszej zawodniczki przekazał jej trener. “Jak powiedział nam właśnie Tomasz Wiktorowski, jutro rano Igę czeka rezonans i pełna diagnostyka. Po wynikach tych badań zapadnie decyzja, co dalej” – napisał na Twitterze dziennikarz Canalu+ – Żelisław Żyżyński.

Świątek ostatecznie oddała mecz przy wyniku 6:2, 6:7(3), 2:2. Dla Polki to już czwarta z rzędu porażka z Kazaszką. W grudniu przegrała z nią w turnieju towarzyskim w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w styczniu w 1/8 finału Australian Open, a w marcu w półfinale turnieju w Indian Wells.

Iga Świątek

W żadnym z wymienionych meczów Świątek nie wygrała seta. Ostatni raz Polka ograła Rybakinę we wrześniu 2021 r. podczas turnieju w Ostrawie.