Iga Świątek (1. WTA) nie wygra turnieju WTA 1000 w Rzymie trzeci raz z rzędu. Liderka światowego rankingu musiała wycofać się ze starcia z Jeleną Rybakiną (6. WTA) z powodu kontuzji, chociaż przez ponad godzinę rozgrywała kapitalne zawody. W pierwszym secie zdominowała i wygrała 6:2, a w drugim doznała kontuzji przy stanie 3:3 i finalnie przegrała 6:7 (3:7) w tie-breaku. Później potrzebowała opieki medycznej i wróciła do gry, ale przy stanie 2:2 w trzeciej partii była zmuszona się wycofać.

Tomasz Kuszczak ocenia reprezentację Polski. Bezkompromisowa opinia

Iga Świątek musiała się wycofać. Kazachowie grzmią o sukcesie Jeleny Rybakiny

“Jelena Rybakina odniosła triumfalne osiągnięcie w meczu z pierwszą rakietą świata” – czytamy na kazachskim portalu sport.kz. Faktycznie dla szóstej rakiety awans do półfinału to kapitalny wynik, zwłaszcza że zawodniczka osiągnęła już 17 zwycięstw w turniejach rangi WTA 1000 w tym roku. “Najwięcej ze wszystkich tenisistek” – podkreślili dziennikarze. Jednak o powodach wycofania się Świątek napisali krótko, bardziej jako wzmiankę.

Iga Świątek

O obszerniejsze podsumowanie pokusili się dziennikarze portalu caravan.kz. Tam również skupiono się na zwycięstwie Rybakiny i podkreślono, ze już trzeci raz w tym roku wygrała ze Świątek. Nie zabrakło opisu zakończenia meczu. “Iga wydawała się dobrze poruszać po przerwie medycznej, ale przy stanie 1:2 najwyraźniej bardziej bolała ją noga. Polka praktycznie przestała biegać za piłkami” – czytamy.

Trener Igi Świątek przekazał nowe informacje.

“Jelena Rybakina pokonała numer jeden świata” – czytamy z kolei w tengrinews.kz, dalej również znalazła się wzmianka o powodach zakończenia meczu. “W trzecim secie Świątek przy stanie 2:2 odmówiła dalszej walki z powodu kontuzji. Spotkanie trwało dwie godziny i 22 minuty” – dodają dziennikarze. Niewiele więcej dodali dziennikarze vesti.kz, ale są zachwyceni swoją rodaczką. “Rybakina zrobiła coś nieprawdopodobnego” – czytamy.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Teraz Jelena Rybakina w półfinale zmierzy się z Jeleną Ostapenko (20. WTA). Łotyszka w ćwierćfinale pokonała Paulę Badosę (35. WTA) 6:2, 4:6, 6:3, ale musiała męczyć się przez niemal dwie godziny. Obie panie mierzyły się już trzy razy i dwukrotnie górą była Ostapenko. W tym roku przegrała jednak w ćwierćfinale Australian Open 2:6, 4:6.