A A+ A++

Widzowie Netflixa regularnie narzekają na jakość produkcji dostępnych na platformie, w ostatnim czasie krytykując twórców również za zmienianie historii i dopasowywanie wizerunku postaci historycznych do swoich teorii. Nieprzychylne głosy mogą jednak nieco ucichnąć dzięki ostatniemu pomyślnemu rozwiązaniu starej sprawy. Jedna z produkcji systematycznie rozwijanych przez serwis miała niebagatelny wpływ na odnalezienie zaginionego dziecka. Poznajcie szczegóły.

„Niewyjaśnione tajemnice” to seria dokumentalna Netflixa rozwijana od 2020 roku, która jak dotąd doczekała się już trzech sezonów. Jak możecie się domyślać, fabuła produkcji koncentruje się na wielu nierozwiązanych sprawach morderstw, paranormalnych zjawiskach oraz niewyjaśnionych zaginięciach.

Właśnie po zobaczeniu jednego z odcinków dokumentu sklepikarz z Karoliny Północnej rozpoznał Kaylę Unbehaun, której zaginięcie zostało zgłoszone w 2017 roku. Dziewczynka była jedną z bohaterek epizodu zatytułowanego „Rodzice porywacze” – od kilku lat policji nie udało się odnaleźć dziecka. Podczas wizyty w galerii handlowej w mieście Asheville mężczyzna zauważył dziewczynę, dostrzegł jej podobieństwo do zaginionej wówczas dziewięciolatki z produkcji Netflixa i wezwał policję. Trop okazał się prawdziwy.

Kayla Unbehaun została porwana niemal 6 lat temu przez własną matkę, która nie posiadała praw do opieki nad nią. Kobiecie skutecznie udawało się ukrywać przed organami ścigania przez niemal 6 lat, pomimo listu gończego, a w momencie rozpoznania trafiła ona do aresztu, natomiast dziewczynka została przekazana ojcu.

O szczęśliwym odnalezieniu poinformowało National Center for Missing & Exploited Children, organizacja skupiająca się na ochronie dzieci z USA przed przemocą.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSpotkanie z Marisą de Lempicką
Następny artykułZostań Prezydentem Tychów – konkurs dla uczniów