A A+ A++

Język teściowej: kultowa roślina doniczkowa

Językiem teściowej określa się sansewierię, znany kwiat doniczkowy, bardzo popularny w PRL-u. Inna jego nazwa to wężownica. Zielono-żółte liście, w charakterystyczne czarne paski, pięknie dekorują wnętrza zarówno nowoczesne, jak i urządzone w stylu retro. Rosną dość szybko i mogą być pokaźnych rozmiarów. Dojrzałe wężownice mogą wykształcić też kwiaty, ale są one drobne i mało ozdobne. Język teściowej jest wybierany do domów nie tylko ze względu na ciekawy wygląd, ale także z powodu swoich właściwości oraz łatwości w uprawie. 

Czytaj też: Była niezwykle popularna w czasie PRL-u. Teraz powraca do łask. Jak dbać o anginkę?

język teściowej fot. shutterstock.com

Język teściowej kwiat do sypialni

Jednym z powodów, dla których warto mieć sansewierię w domu jest jej zdolność do oczyszczania powietrza oraz zwiększania jego wilgotności. Wynika to z jej umiejętności zamieniania dwutlenku węgla w tlen. To właśnie dlatego bardzo często język teściowej polecany jest do sypialni.

Dzięki tej roślinie w pokoju nie będzie duszno, co wpłynie na łatwiejsze zasypianie i lepszy sen. To bardzo dobra roślina także dla osób, które mieszkają w miejscu, gdzie powietrze na zewnątrz nie jest zbyt dobrej jakości, np. w dużym mieście. 

Jak często podlewać sansewierię?

Jeśli zastanawiasz się nad kupieniem jakiejś rośliny doniczkowej, ale nie chcesz jej poświęcać bardzo dużo czasu, to sansewieria będzie strzał w dziesiątkę. Kwiat język teściowej jest sukulentem, a więc magazynuje wodę w swoich liściach. Z tego powodu nie trzeba jej często podlewać i jest w stanie przetrwać nawet kilka miesięcy bez wody! Tego typu rośliny często określane są mianem “żelaznych”. 

To dobry wybór dla zapominalskich, ale także osób, które często wyjeżdżają na dłużej. Latem można ją podlewać nawet co 2 tygodnie, a zimą raz na 3 tygodnie.

Czytaj też: Jak uratować monsterę? Żółte liście i brązowe plamy nie wróżą nic dobrego

Jak dbać o kwiat język teściowej?

Jakie są pozostałe wymagania tej interesującej rośliny doniczkowej? Język teściowej nie ma dużych wymagań również jeśli chodzi o dostęp do światła. Może rosnąć zarówno w miejscu słonecznym, jak i półcieniu, ale często zdobi także biura, bo da sobie radę nawet w cieniu. W uprawie języka teściowej istotną kwestią jest dobre dobranie doniczki oraz drenaż na dole.

Doniczka musi być dostosowana do wielkości, najlepiej wybrać nawet trochę większa, bo dość szybko mogą urosnąć nowe liście, a ta roślina nie przepada za przesadzaniem. Najlepsza będzie ziemia uniwersalna o obojętnym odczynie. Warto też wiedzieć, że język teściowej lubi suche powietrze, więc nie można jej zraszać, a ponadto nie powinna być w łazience. 

Sprawdź też: Te spódnice to klasyka, której nie może zabraknąć w szafie. Są uniwersalne, stylowe i modne

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułObwieszczenie Burmistrza Miasta Chojnice o odstąpieniu od przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko dla projektu pn. „Strategia Rozwoju Terytorialnego dla obszaru Gminy Miejskiej Chojnice i Gminy Chojnice oraz Gminy Miejskiej Człuchów i Gminy Człuchów na lata 2022-2030”
Następny artykułTo będzie wyjątkowa noc muzeów. Zobaczcie, co czeka na zwiedzających Zamek Książąt Sułkowskich